Rozhlasová společnost Media Bohemia je známá plýtváním kmitočty pro stejné programy. Dalším příkladem má být Liberecký kraj. V lokalitách Liberec, Jablonec nad Nisou a Turnov vysílá Hitrádio FM Crystal, ale to zjevně nestačí. Hitrádio FM má být v dohledné době nasazeno na kmitočty Liberec, Jablonec nad Nisou a Turnov programově dosud nezávislého Rádia Dobrý den. Stanice s AC formátem obohaceným o méně známou hudbu se od roku 2008 neúspěšně potácí éterem, Media Bohemia ji nedávno zahrnula do svého portfolia.
Nabízel se rebranding na dosud nezastoupené Rock Radio nebo Fajn Radio (to v případě neúspěchu této značky v probíhajícím licenčním řízení na frekvenci Liberec 90,3 MHz). Bohužel byla zvolena oblíbená „duplicitní“ metoda. V Liberci tak Hitrádio produkované z Ústí nad Labem zřejmě bude dostupné hned na třech VKV kmitočtech 93,3, 100,6 a 106,1 MHz. Studio Dobrého dne soudě podle dosavadních zkušeností zanikne a personál se bude muset hlásit o místo jinde. Staniční hlas Mirka Jandáčka umlkne.
Buchar : Rada tento krok jiz davno posvetila.
RRTV schválila prodej části provozovatele firmě Media Bohemia a přejmenování. Změna licenčních podmínek schválena opravdu zatím nebyla. Stanice si tak z RRTV dělá „dobrý den“.
No a je to. Přestože rádio ještě nemá schválenu změnu licenčních podmínek už na jeho frekvencích vysílání úplně jiná stanice. Tohle je naprosto nepředstavitelný český šlendrián!!! Apropo, nevíte kdy konkrétně k přechodu došlo a kdo sestavoval playlist?
Rádio Dobrý den dnes skončilo.
„Programová pluralita“
K této situaci jsem pro Vás vystřihnul přiznačné ohlášní konce vysílání jednoho kdysi perfektního libereckeho rádia..
http://uloz.to/xebB2PA/smycka-mp3
Potvrzeno. ČR bude mít o jedno rádio méně. Hitrádio FM obsadí Liberec 93,3, 100,6 a 106,1, Jablonec 99,7, 105,1, Turnov 97,0, 98,8 a možná i Mladou Boleslav 91,7, 103,5 MHz. Programová pluralita a efektivní využívání kmitočtového spektra jdou opět do háje.
Na 99% s Vámi souhlasím! K tématu si dovolím ještě jeden aktuální hudební postřeh z playlistu rádia Dobrý den. Před chvílí hrál Norbert Peticzky – Nálada a dále pro mě naprosto skvělá věc Vidiek – Tisíc divov, možno aj viac. Kdo má trochu cit pro hudbu a poslouchá u této písničky i text je to prostě skvostná věc. Sice nevím kdo dělá pro Dobrý den playlist, ale klaním se před ním. Ten člověk má pro hudbu ten správnej AC cit. Teď třeba Peter Bjorn. Chrochtím blahem. V posledních dnech mám jedinou radost z toho, že až to tady skončí (bohužel), tak otočím anténu směr Križava a budu poslouchat staronové slovenské rádio Sever (dříve rádio Zet). Ach jo, to jsme po více jak 20 letech dopracovali.
Ty skladby jsem vybral opravdu namátkou a já jsem v českém éteru neslyšel ani jednu!Asi tedy poslouchám špatné stanice. Těch příkladů by šlo samozřejmě napsat více. Rádia Expres a Kiss Delta nechytnu a Evropu 2 zejména díky častým rotacím písniček neposlouchám. Myslím, že kromě interpreta je důležitá i konkrétní skladba. Zazněly na Vámi zmíněných stanicích i méně známé skladby od těchto interpretů, nebo se pořád dokola točila jedna a ta samá? Hrají se ještě i teď, když už nejsou „IN“? Na rádiu Dobrý den ANO! I proto je mi hudební výběr této stanice sympatický. Navíc se z archivu vytáhnou zajímavé věci, které už jinde moc neuslyšíte a přesto nejsou špatné. Docela by mě zajímalo kolik by takové liberecké metropolitní rádio mělo mít posluchačů a jakou hudbu by mělo hrát, aby jste je považoval za úspěšné?
Nespornou výhodou Dobrého dne je široký playlist obsahující řadu vzácných, jinde nehraných či zapomenutých titulů. Stanice ale neuměla o této své přednosti přesvědčit posluchače a vytvořit ze sebe kultovní médium přesahující svým významem hranice města Liberce. Domnívám se, že Dobrý den je stále obecně vnímán jako řadová adult contemporary stanice.
Mainstreamový posluchač si ji nenaladí, protože nemá důvod měnit své zaběhlé jistoty v podobě Contactu, Frekvence 1, Impulsu atd. Naneštěstí vinou uvedené „pověsti“ je zároveň přehlížena posluchači vyhledávajícími jinakost a popovou alternativu. Tím, že se Dobrý den celé čtyři roky nemohl rozhodnout, na kterou stranu se dát, nestal se vlastně ničím. Mohl se více vymezit vůči konkurenci a posbírat „protestní hlasy“. Takto si stanice všímal vedle nás dvou málokdo. V tom je Dobrý den neúspěšný.
Jako neúspěšný projekt ho bohužel vyhodnotili především jeho majitelé Pavel Michal a Tomáš Hasil, jinak by neumožnili společnosti Media Bohemia převzít vysílací síť Dobrého dne. Osobně bych vzhledem k pokrytí za úspěch považoval zhruba trojnásobek dnešní týdenní poslechovosti (tedy hodnotu přes 30 tisíc). Mě ovšem primárně zajímá obsah vysílání, nikoliv poslechovost. Proto mne, stejně jako Vás, chystaná výměna Dobrého dne zrovna za Hitrádio FM pobuřuje.
Pokud nastane popisovaná situace, tak je to naprosto skandální. Hlavně je to škoda pro posluchače, protože rádio Dobrý den hraje opravdu jinak, než všechny ostatní stanice s AC formátem. Playlist je na rozdíl od jiných stanic daleko pestřejší, skladby se během dne neopakují do zblbnutí a i od známých interpretů jsou vybírány skladby, které se jinde nehrají! Vysoký podíl mají i české a zejména slovenské skladby nejen současné populární hudby. Kolikrát žasnu, jak zajímavou písničku ten či onen interpret nazpíval a nechápu, proč se nehraje i na jiných stanicích! Pro mě prostě ideální stanice.
Z českých a slovenských skladeb jen namátkově vybírám:
Clou – 1000
Lipo – V temnotě
Ewa Farná – Maska
Dan Bárta – Citrus feeling
Nebe – Legosvět
Boldy – Vsadil jsem všechno
Peter Cmorík – Mám pocit
Kde jinde tyto skladby uslyšite? V českém éteru určitě ne.
Doložitelným faktem je, že zmíněné skladby Clou, Lipa a Nebe hrála nebo stále hraje Evropa 2, Farnou poměrně intenzivně před rokem zařazovalo rádio Kiss Delta, Bárta zazněl zrovna včera na Expresradiu. Cmorik a Boldy jsou ale opravdu vzácní. Právě Boldyho (vlastním jménem Ladislav Boldi) se před deseti lety snažilo protlačit do českých médií vydavatelství Universal. Přes silnou kampaň ale jeho hudba rychle vyšuměla. Přiznávám, že v té době jsem si z jeho hudebních pokusů dělal společně s kolegou v rádiu legraci a pak jsem na tohoto „zpěváka z basy“ úplně zapomněl.