Zrovna předevčírem jsem poslouchal v digitálu Radio Best FM a říkal si, jak by to bylo bývalo pěkné, kdyby i české mainstreamové stanice v ranním vysílání hrály George Bensona. No a dnes už Best FM v DABu není…
Drahá distribuce, takže skončilo a již nechtělo obnovit smlouvu. Celá nesmyslnost DAB+
JK
26. 2. 2018 15:30
Společnost Média Bohemia poslala RRTV žádosti o úpravu licenčních podmínek pro některé okruhy Hitrádia (Orion, Faktor a FM). Žádá v nich o posunutí hudební formátu tak, že hlavní náplň vysílání má nyní tvořit hudba od 90. let až po současnost, dřív tam bylo od 80. let, i když je pravda, že osmdesátky už delší dobu Hitrádio téměř nehraje, patrně jde o sjednocení podmínek mezi všemi okruhy. Co mě ale zaujalo více, byla úprava počtu zpravodajských relací, podle nového návrhu by pravidelné zpravodajství mělo končit už v 17:00, v současnosti jsou poslední zprávy v šest večer. Dále se tam objevila věta, že v čase od 17:00 do 24:00 můžou být zařazeny v případně mimořádných událostí speciální zpravodajské relace. Podle mě je škoda, že se množství zpráv omezí, já osobně preferuji rádia, kteří mi dávají informace i ve večerních hodinách. Také se zde objevilo věta o tom, že se budou objevovat po zprávách dopravní informace z České republiky, nevím, jak to bylo formulováno v předchozích podmínkách, ale takto to vypadá, že by mohla být doprava celoplošná.
Ta myšlenka už je na stole delší dobu, a její realizace je podle mě otázkou velmi blízké budoucnosti. Regionální Hitrádia jsou něčím, co už nezapadá do koncepce a trendu.
to by jim zvedlo pokrytí, ale nebude se jim do toho chtít, zřejmě by přišli o vysilače jako je turnov a podobně, kde jich mají až moc, pokud na to nemají založní plán, třeba pustit tam neco jineho, ikdyž z černe hory ma byt pry hitradio také…
tak jsem si pročetl nové licenční podmínky Černé hory a zní prakticky úplně stejně jako nové podmínky Hitrádií, takže si myslím, že je to jen otázkou času, kdy se Hitrádio Černá Hora objeví. Stejně tak jsem zvědavej i u Egrensisu-Blaníku v západních Čechách.
a co nové licenční podmínky oldies radia vs licenční podmínky rock rádia? Pokud by byli stejné, znamenalo by to v budoucnu možnost že se z oldies stane rockradio? To pak bude republika zasraná jen duplikovanými kmitočty společnosti media bohemia? No to snad né, to fakt je poslednim nezavislým radiem, radio hey?
Těch nezávislých rádií je přece jen o něco víc, je tu COLOR Music Radio ze stejné stáje M. Pýchy jako Hey, pak je tu dvojice Expres FM a Classic Praha, dál je tu Radio Relax, Contact Liberec a Radio Petrov.
Bohužel Relax, Contact i Petrov jsou sice nezávislá, ale víceméně zaměnitelná rádia.
Nezávislost si stále udržuje i Radio 1, byť je součástí silné skupiny Radio United.
Mimo velké skupiny se pak drží i lokální broadcasteři M. Plachý (Freeradio, Krokodýl) a P. Foretník (Haná, Rubi, Skyrock).
něco bych našel i ja kolem původní gamy, kissu i city 937 :)možna ješte neco, nwm 😀
Pro@pro.cz
26. 2. 2018 12:29
Rádio PRO Vysílalo že Sucheho vrchu, kam obdrželo licenci. Jeho majitelem byl Pavel Hub. Jelikož v té době se zdálo, že vysílá z této kóty jen pro „veverky“, vznikl návrh na přesun kmitočtů blíže civilizaci, tzn. Směrem Olomouci. Následně došlo i k prejmenování. Pepík Podstata byl udržovací ředitel. Prodloužení licence a další změny zřejmě byly posvěceny i díky tomu, že Pepik je spolužák bývalehi moravského ministra vnitra, který měl vždy k médiím blízko.. Puvodni projekt rádia PRO je k nahlédnutí.. Zajímavé čtení. 🙂
Radio PRO 94,4 vysílalo ze Suchého vrchu od dubna 1996 a ještě před zahájením vysílání bylo rozhodnuto o přesunu na Bradlo kvůli rušení Radia Vysočina 94,3. Pro 94,4 byl velmi zvláštní projekt, vysílaly se pouze předtočené smyčky bez mluveného slova, většinou v katastrofální, neposlouchatelné kvalitě, bez RDS (myslím, že některý z pamětníků uvedl, že se smyčky přehrávaly z VHS kazet). Až někdy v roce 1998 se kvalita zvuku zlepšila a rádio místo běžného popového mainstreamu začalo hrát klubovou taneční hudbu jako např. Leftfield nebo The Orb. Výjimečně se tam objevil i moderátorský vstup v neformálním stylu Radia 1.
V 90. letech, než na krátko nastoupily minidisky od Sony, byly VHS kazety v rádiích běžným médiem pro uchování zvuku. Samy o sobě byly kvalitou zvuku vyhovující. Pokud se s nimi zacházelo správně.
Na teto fotce ze Sucheho vrchu http://www.cbfaltus.cz/foto/3003.jpg lze videt i vysilaci dipol radia PRO na cervenem stozaru, za nim na cervenobilem dipol radia Cerna Hora
Jarda
25. 2. 2018 16:29
zajímalo by mě zda existuje v každem kraji někdo jako u nas smidlib.cz, zdalipak je nějaká obdobná stránka třeba pro kralovéhradecký, ustecký a další kraje. 🙂 nebo je liberecký kraj jedinečný v tomhle?
V Jihlavě je známý JIDX klub. Dále existovaly podobné DX stránky (nebo snad ještě existují) např. v Plzni, na Mladoboleslavsku, nebo také ve Vysokém Mýtě. Pro Prahu a okolí jsou pak právě tyto stránky. Vysílačům na střední Moravě je zde (podle mě) věnováno již podstatně méně pozornosti než dřív. Uničovský FM vysílač (pokud vím) nám zde OVI zatím ještě nepředstavil, zatímco o těch pražských vyšel před časem asi 5-ti dílný speciál.
Tento web je otevřený pro příspěvky o rádiích z celého Česka a je na čtenářích, jestli mají zájem o vysílání ve svém domovském regionu referovat. Praha je tu častěji než Olomoucko ze dvou důvodů: 1) Už řadu let žiju v Praze, na střední Moravu, odkud pocházím, se dostanu opravdu sporadicky a mám ve zvyku popisovat poznatky přímo z terénu, nikoliv pouze od klávesnice. 2) Nabídka a úroveň rádií v hlavním městě byla vždy podstatně zajímavější než v Olomouci a okolí, kde se toho celkově moc neděje, takže jednoduše není tolik témat, která stojí za pozornost. Nicméně vysílače v Olomouckém kraji zdařile mapuje „přátelský“ web vysilace.dxradio.cz.
Co myslíte uničovským FM vysílačem? Vysílač Fajn radia 94,4 pod Bradlem, nebo snad Radio Rubi?
Měl jsem na mysli právě to Fajňácké „půlkilo“, které jsem párkrát naladil při jízdě vlakem po koridoru poblíž Červenky.
Ani jsem nevěděl, že jsou v tom městě dva vysílače. Přímo v Uničově jsem byl asi tak třikrát a znám to tam jen velmi matně. Z Prahy je to daleko.
Vysílač Fajn radia 94,4, označovaný někdy nepříliš trefně jako Libina – Bradlo, se nachází na okraji obce Lipinka pod kopcem Bradlo, nikoliv tedy v Uničově, kde není žádný FM vysílač. Do Uničova to ovšem není daleko, takže tam hraje ze všech vysílačů nejsilněji. Na uvedené kótě běží od jara 1999, kdy byl přestěhován ze Suchého vrchu v Orlických horách. Původní záhadné Radio Pro se přejmenovalo na Radio Hity se sídlem v Olomouci. Majitelem rádia byl dnešní ředitel Českého rozhlasu Ostrava a Olomouc Josef Podstata. Tehdy to byla jediná frekvence této stanice. Radio Hity hrálo aktuální taneční muziku a bylo tehdy mým favoritem. Spolupracovalo s Radiem Hellax v Opavě. Radio Hity se od roku 2005 jmenovalo Fajn radio Hity, na konci roku 2007 bylo zrušeno olomoucké vysílání a nahrazeno centrálním pražským Fajnem. Až do loňska bylo vysílání obrandováno jako Fajn radio Hity, dnes už je to čistě Fajn radio s odpojovanou reklamou.
Vysílač vypadal v roce 2005 takto (novější foto a detailnější technické údaje jsou na webu vysilace.dxradio.cz.):
Pokud chce vedení Českého rozhlasu zvýšit poslechovost Dvojky, bude s ní muset provést podobnou proměnu, jíž prošel Radiožurnál. Tzn. více hudby (asi by také mělo ubýt české hudby, protože té je na komerčkách až až a posluchači by již další veřejnoprávní Blaník asi nechtěli) a méně mluveného slova. Pokud chce být Dvojka i nadále pro starší posluchače, tak by toho mluveného slova mohlo být více. Ovšem ne tak, jako v současnosti, kdy nejsou výjimkou mnohaminutové hovory. Jeden příspěvek by neměl být delší než tři minuty. Je-li delší, posluchači přelaďují. Ale k takovému kroku by musel mít někdo odvahu…
JK
22. 2. 2018 07:02
Tou stanici pro mladé jsem myslel Radiožurnál nebo obsahové rozšíření Reginy na informace i z jiných regionů než je Praha. Nebráním se tomu, aby ta stanice byla dostupná pouze digitální cestou, mladí stejně velmi často už poslouchají rádio přes internet, ale aby nějaká ta stanice vůbec byla. Dvojkudstavoval spíše jako stanici, kde je program složený z pořadů a ne z proudového vysílání (maximálně třeba ráno), naopak hudebně-informacni proudovou stanici bych udelal z regionů, odkud bych také vybrané pořady přesunul právě na Dvojku.
JK
21. 2. 2018 16:28
http://www.radiotv.cz/p_radio/neukotvena-dvojka-ceskeho-rozhlasu-ztraci-posluchace/ Zajímavá úvaha, vidím to úplně stejně, nedávno jsem „úvahu“ na toto téma posílal ombudsmanovi ČRo, panu Pokornému. Zmiňoval jsem v ní podobné věci, zejména veliké programové překryvy Dvojky a regionů, také jsem v ní navrhoval vytvoření pořádné hudebně-informacni stanice pro mladé posluchače a restrukturalizaci regionálního vysílání. Uvidíme, zda Český rozhlas výtky a kritiku posluchačů někdy vyslyší a situace se někdy v budoucnu změní k lepšímu.
Prahu (Dvojku) jsem dříve poslouchal (je mi 41 let), pak to začal kur… p. Ostrý, nejdříve nesmyslným přejmenováním, pak totálním překopáním programu, pak pod nátlakem posluchačů, některé změny vrátil, poslouchal jsem vtipné odpoledne p. Kudrny a J. Koktmotose. Bohužel, oba odešli, p. Žmolíka nemusím, od té doby Dvojku poslouchám jen o víkendu a občas „Jak to vidíte“ Nejvíc mi vadí čas mezi 19 -22.30. Nechápu, proč hodina Junioru, vyplňuje čas mezi 19-20… Stačil by 10min Hajaji….. Přejmenoval bych to zpět na Prahu a vratil bych osobnosti moderátorů, jako před šefováním p. Ostrého, tj. p. Spáleného, Buriána, Kudrny, Ptáčníka a dalších….
Mě osobně velice oslovuje nedělní ranní vysílání, kdy k člověku promlouvají opravdové osobnosti a zajímavý lidé, včetně moderátorů, pana Strejčka aj. Do obsahu dobře zapadá pořad sestry Angeliky. V pondělí běží od 08.30 zajímavý pořad: Jak to vidí. Dalším počinem je pořad pana Motla, který nevím, jestli se ještě na Dvojce vysílá, nebo přešel celý na Plus. Samozřejmě je více než vhodné, zapracovat na denním programu, který by měl vycházet z plurality, na kterou Dvojka za ty léta, co tu je, odkazuje. Na druhou stranu si nemyslím, že by se Dvojka mě přeformátovat na ryze hudebně – informační kanál pro mladé, a to z jednoho dobrého důvodu. Slovo mladé, je dosti nespecifikované. Pokud si představím dnešní mládež a dospělé, tak čas u přijímače tráví převážně ti, kteří ukončují rozhraní věkem 30-40. Ten mladší zbytek ve většině již chekuje v jiných platformách nebo v tvorbě, která se jim líbí a mluvené slovo, to opravdu není.
Projížďka po D1 s Rádiem Dálnice mezi Prahou a Velkým Meziříčím: Vysoce pravděpodobně již v provozu Šternov 96,4, Jiřice 91,7, naopak stále off Hulice 91,7, Kamenice 91,7 a VelMez 105,0. Ve vysílání jsou vedle starých jinglů z roku 2010 slyšet i nově přidané hlášky namluvené opět staničním hlasem Davidem Viktorou.
Zdalipak všecky ty vysílače někdy poběží a sít bude kompletní. Nebo v tom bude neustále zmatek co jde a co ne a tak podobně. Ale pravda že za poslední vic jak půlrok ta sít výrazně ožila.
Zrovna předevčírem jsem poslouchal v digitálu Radio Best FM a říkal si, jak by to bylo bývalo pěkné, kdyby i české mainstreamové stanice v ranním vysílání hrály George Bensona. No a dnes už Best FM v DABu není…
Drahá distribuce, takže skončilo a již nechtělo obnovit smlouvu. Celá nesmyslnost DAB+
Společnost Média Bohemia poslala RRTV žádosti o úpravu licenčních podmínek pro některé okruhy Hitrádia (Orion, Faktor a FM). Žádá v nich o posunutí hudební formátu tak, že hlavní náplň vysílání má nyní tvořit hudba od 90. let až po současnost, dřív tam bylo od 80. let, i když je pravda, že osmdesátky už delší dobu Hitrádio téměř nehraje, patrně jde o sjednocení podmínek mezi všemi okruhy. Co mě ale zaujalo více, byla úprava počtu zpravodajských relací, podle nového návrhu by pravidelné zpravodajství mělo končit už v 17:00, v současnosti jsou poslední zprávy v šest večer. Dále se tam objevila věta, že v čase od 17:00 do 24:00 můžou být zařazeny v případně mimořádných událostí speciální zpravodajské relace. Podle mě je škoda, že se množství zpráv omezí, já osobně preferuji rádia, kteří mi dávají informace i ve večerních hodinách. Také se zde objevilo věta o tom, že se budou objevovat po zprávách dopravní informace z České republiky, nevím, jak to bylo formulováno v předchozích podmínkách, ale takto to vypadá, že by mohla být doprava celoplošná.
že by pak nejake sjednocování? A časem jednou někdy celoplošná sít hitradio?
Ta myšlenka už je na stole delší dobu, a její realizace je podle mě otázkou velmi blízké budoucnosti. Regionální Hitrádia jsou něčím, co už nezapadá do koncepce a trendu.
to by jim zvedlo pokrytí, ale nebude se jim do toho chtít, zřejmě by přišli o vysilače jako je turnov a podobně, kde jich mají až moc, pokud na to nemají založní plán, třeba pustit tam neco jineho, ikdyž z černe hory ma byt pry hitradio také…
tak jsem si pročetl nové licenční podmínky Černé hory a zní prakticky úplně stejně jako nové podmínky Hitrádií, takže si myslím, že je to jen otázkou času, kdy se Hitrádio Černá Hora objeví. Stejně tak jsem zvědavej i u Egrensisu-Blaníku v západních Čechách.
a co nové licenční podmínky oldies radia vs licenční podmínky rock rádia? Pokud by byli stejné, znamenalo by to v budoucnu možnost že se z oldies stane rockradio? To pak bude republika zasraná jen duplikovanými kmitočty společnosti media bohemia? No to snad né, to fakt je poslednim nezavislým radiem, radio hey?
Těch nezávislých rádií je přece jen o něco víc, je tu COLOR Music Radio ze stejné stáje M. Pýchy jako Hey, pak je tu dvojice Expres FM a Classic Praha, dál je tu Radio Relax, Contact Liberec a Radio Petrov.
Bohužel Relax, Contact i Petrov jsou sice nezávislá, ale víceméně zaměnitelná rádia.
Nezávislost si stále udržuje i Radio 1, byť je součástí silné skupiny Radio United.
Mimo velké skupiny se pak drží i lokální broadcasteři M. Plachý (Freeradio, Krokodýl) a P. Foretník (Haná, Rubi, Skyrock).
moc jich není a přece jsou 🙂 egrensisu a dalších je škoda.
Od dubna bude Egrensis mminulostí……
Alespoň jsem si pořídil na rozloučenou Rdsku.
něco bych našel i ja kolem původní gamy, kissu i city 937 :)možna ješte neco, nwm 😀
Rádio PRO Vysílalo že Sucheho vrchu, kam obdrželo licenci. Jeho majitelem byl Pavel Hub. Jelikož v té době se zdálo, že vysílá z této kóty jen pro „veverky“, vznikl návrh na přesun kmitočtů blíže civilizaci, tzn. Směrem Olomouci. Následně došlo i k prejmenování. Pepík Podstata byl udržovací ředitel. Prodloužení licence a další změny zřejmě byly posvěceny i díky tomu, že Pepik je spolužák bývalehi moravského ministra vnitra, který měl vždy k médiím blízko.. Puvodni projekt rádia PRO je k nahlédnutí.. Zajímavé čtení. 🙂
Radio PRO 94,4 vysílalo ze Suchého vrchu od dubna 1996 a ještě před zahájením vysílání bylo rozhodnuto o přesunu na Bradlo kvůli rušení Radia Vysočina 94,3. Pro 94,4 byl velmi zvláštní projekt, vysílaly se pouze předtočené smyčky bez mluveného slova, většinou v katastrofální, neposlouchatelné kvalitě, bez RDS (myslím, že některý z pamětníků uvedl, že se smyčky přehrávaly z VHS kazet). Až někdy v roce 1998 se kvalita zvuku zlepšila a rádio místo běžného popového mainstreamu začalo hrát klubovou taneční hudbu jako např. Leftfield nebo The Orb. Výjimečně se tam objevil i moderátorský vstup v neformálním stylu Radia 1.
V 90. letech, než na krátko nastoupily minidisky od Sony, byly VHS kazety v rádiích běžným médiem pro uchování zvuku. Samy o sobě byly kvalitou zvuku vyhovující. Pokud se s nimi zacházelo správně.
Na teto fotce ze Sucheho vrchu http://www.cbfaltus.cz/foto/3003.jpg lze videt i vysilaci dipol radia PRO na cervenem stozaru, za nim na cervenobilem dipol radia Cerna Hora
zajímalo by mě zda existuje v každem kraji někdo jako u nas smidlib.cz, zdalipak je nějaká obdobná stránka třeba pro kralovéhradecký, ustecký a další kraje. 🙂 nebo je liberecký kraj jedinečný v tomhle?
V Jihlavě je známý JIDX klub. Dále existovaly podobné DX stránky (nebo snad ještě existují) např. v Plzni, na Mladoboleslavsku, nebo také ve Vysokém Mýtě. Pro Prahu a okolí jsou pak právě tyto stránky. Vysílačům na střední Moravě je zde (podle mě) věnováno již podstatně méně pozornosti než dřív. Uničovský FM vysílač (pokud vím) nám zde OVI zatím ještě nepředstavil, zatímco o těch pražských vyšel před časem asi 5-ti dílný speciál.
Tento web je otevřený pro příspěvky o rádiích z celého Česka a je na čtenářích, jestli mají zájem o vysílání ve svém domovském regionu referovat. Praha je tu častěji než Olomoucko ze dvou důvodů: 1) Už řadu let žiju v Praze, na střední Moravu, odkud pocházím, se dostanu opravdu sporadicky a mám ve zvyku popisovat poznatky přímo z terénu, nikoliv pouze od klávesnice. 2) Nabídka a úroveň rádií v hlavním městě byla vždy podstatně zajímavější než v Olomouci a okolí, kde se toho celkově moc neděje, takže jednoduše není tolik témat, která stojí za pozornost. Nicméně vysílače v Olomouckém kraji zdařile mapuje „přátelský“ web vysilace.dxradio.cz.
Co myslíte uničovským FM vysílačem? Vysílač Fajn radia 94,4 pod Bradlem, nebo snad Radio Rubi?
Měl jsem na mysli právě to Fajňácké „půlkilo“, které jsem párkrát naladil při jízdě vlakem po koridoru poblíž Červenky.
Ani jsem nevěděl, že jsou v tom městě dva vysílače. Přímo v Uničově jsem byl asi tak třikrát a znám to tam jen velmi matně. Z Prahy je to daleko.
Vysílač Fajn radia 94,4, označovaný někdy nepříliš trefně jako Libina – Bradlo, se nachází na okraji obce Lipinka pod kopcem Bradlo, nikoliv tedy v Uničově, kde není žádný FM vysílač. Do Uničova to ovšem není daleko, takže tam hraje ze všech vysílačů nejsilněji. Na uvedené kótě běží od jara 1999, kdy byl přestěhován ze Suchého vrchu v Orlických horách. Původní záhadné Radio Pro se přejmenovalo na Radio Hity se sídlem v Olomouci. Majitelem rádia byl dnešní ředitel Českého rozhlasu Ostrava a Olomouc Josef Podstata. Tehdy to byla jediná frekvence této stanice. Radio Hity hrálo aktuální taneční muziku a bylo tehdy mým favoritem. Spolupracovalo s Radiem Hellax v Opavě. Radio Hity se od roku 2005 jmenovalo Fajn radio Hity, na konci roku 2007 bylo zrušeno olomoucké vysílání a nahrazeno centrálním pražským Fajnem. Až do loňska bylo vysílání obrandováno jako Fajn radio Hity, dnes už je to čistě Fajn radio s odpojovanou reklamou.
Vysílač vypadal v roce 2005 takto (novější foto a detailnější technické údaje jsou na webu vysilace.dxradio.cz.):
Děkuji za fotku a podrobné informace.
Pokud chce vedení Českého rozhlasu zvýšit poslechovost Dvojky, bude s ní muset provést podobnou proměnu, jíž prošel Radiožurnál. Tzn. více hudby (asi by také mělo ubýt české hudby, protože té je na komerčkách až až a posluchači by již další veřejnoprávní Blaník asi nechtěli) a méně mluveného slova. Pokud chce být Dvojka i nadále pro starší posluchače, tak by toho mluveného slova mohlo být více. Ovšem ne tak, jako v současnosti, kdy nejsou výjimkou mnohaminutové hovory. Jeden příspěvek by neměl být delší než tři minuty. Je-li delší, posluchači přelaďují. Ale k takovému kroku by musel mít někdo odvahu…
Tou stanici pro mladé jsem myslel Radiožurnál nebo obsahové rozšíření Reginy na informace i z jiných regionů než je Praha. Nebráním se tomu, aby ta stanice byla dostupná pouze digitální cestou, mladí stejně velmi často už poslouchají rádio přes internet, ale aby nějaká ta stanice vůbec byla. Dvojkudstavoval spíše jako stanici, kde je program složený z pořadů a ne z proudového vysílání (maximálně třeba ráno), naopak hudebně-informacni proudovou stanici bych udelal z regionů, odkud bych také vybrané pořady přesunul právě na Dvojku.
http://www.radiotv.cz/p_radio/neukotvena-dvojka-ceskeho-rozhlasu-ztraci-posluchace/ Zajímavá úvaha, vidím to úplně stejně, nedávno jsem „úvahu“ na toto téma posílal ombudsmanovi ČRo, panu Pokornému. Zmiňoval jsem v ní podobné věci, zejména veliké programové překryvy Dvojky a regionů, také jsem v ní navrhoval vytvoření pořádné hudebně-informacni stanice pro mladé posluchače a restrukturalizaci regionálního vysílání. Uvidíme, zda Český rozhlas výtky a kritiku posluchačů někdy vyslyší a situace se někdy v budoucnu změní k lepšímu.
Prahu (Dvojku) jsem dříve poslouchal (je mi 41 let), pak to začal kur… p. Ostrý, nejdříve nesmyslným přejmenováním, pak totálním překopáním programu, pak pod nátlakem posluchačů, některé změny vrátil, poslouchal jsem vtipné odpoledne p. Kudrny a J. Koktmotose. Bohužel, oba odešli, p. Žmolíka nemusím, od té doby Dvojku poslouchám jen o víkendu a občas „Jak to vidíte“ Nejvíc mi vadí čas mezi 19 -22.30. Nechápu, proč hodina Junioru, vyplňuje čas mezi 19-20… Stačil by 10min Hajaji….. Přejmenoval bych to zpět na Prahu a vratil bych osobnosti moderátorů, jako před šefováním p. Ostrého, tj. p. Spáleného, Buriána, Kudrny, Ptáčníka a dalších….
Mě osobně velice oslovuje nedělní ranní vysílání, kdy k člověku promlouvají opravdové osobnosti a zajímavý lidé, včetně moderátorů, pana Strejčka aj. Do obsahu dobře zapadá pořad sestry Angeliky. V pondělí běží od 08.30 zajímavý pořad: Jak to vidí. Dalším počinem je pořad pana Motla, který nevím, jestli se ještě na Dvojce vysílá, nebo přešel celý na Plus. Samozřejmě je více než vhodné, zapracovat na denním programu, který by měl vycházet z plurality, na kterou Dvojka za ty léta, co tu je, odkazuje. Na druhou stranu si nemyslím, že by se Dvojka mě přeformátovat na ryze hudebně – informační kanál pro mladé, a to z jednoho dobrého důvodu. Slovo mladé, je dosti nespecifikované. Pokud si představím dnešní mládež a dospělé, tak čas u přijímače tráví převážně ti, kteří ukončují rozhraní věkem 30-40. Ten mladší zbytek ve většině již chekuje v jiných platformách nebo v tvorbě, která se jim líbí a mluvené slovo, to opravdu není.
Projížďka po D1 s Rádiem Dálnice mezi Prahou a Velkým Meziříčím: Vysoce pravděpodobně již v provozu Šternov 96,4, Jiřice 91,7, naopak stále off Hulice 91,7, Kamenice 91,7 a VelMez 105,0. Ve vysílání jsou vedle starých jinglů z roku 2010 slyšet i nově přidané hlášky namluvené opět staničním hlasem Davidem Viktorou.
Zdalipak všecky ty vysílače někdy poběží a sít bude kompletní. Nebo v tom bude neustále zmatek co jde a co ne a tak podobně. Ale pravda že za poslední vic jak půlrok ta sít výrazně ožila.