Pevy: Nemá někdo info, zda bude někde dostupná dnešní tiskovka Play.cz on-line? 09:04 22.04.2025
Oviradio.cz: Dostala se mi do rukou poslední (březnová) aktualizace softwaru v autorádiu ccNC (Hyundai Motor Group), tentokrát ve voze Kia EV6… 00:13 22.04.2025
H.: Ano, to je dobrý postřeh, vypadá to, že nejvíce zlobí právě tyto znaky. Vysvětluji si to tak, že statisticky na… 22:58 21.04.2025
Oviradio.cz: Ano, Skalica má výhodné umístění, tudíž zajímavé úlovky. Zlín 90,3 patří do kategorie „Hodonín“, tedy _KISS___. Má to tak už… 22:20 21.04.2025
Martin: Tak mě štve třeba int. stream rádia Haná – mono a děsný výšky. Ve sluchátkách to rve uši! Jednu dobu… 21:48 21.04.2025
Václav: Díky za info. Závisí to jen na počtu přepsání, nebo i celková statická doba provozu? Protože Čro tím spíš Žurnál… 21:43 21.04.2025
Cituji „Provozovatel dále navrhuje upravit hudební orientaci, a to vynechat hudební styl folk a country a nahradit je hudebním stylem rock“. 😀
Oldies, spise rockove hraji uz peknou radku let.Country a folk nikoliv.
Cituji „posluchači zmiňované hudební styly (country a folk) již v hudebním programu Oldies rádia nechtějí slyšet. Rozkvět těchto formátů byl největší v druhé polovině 70. a první polovině 80. let minulého století, kdy folk a country tehdy představoval „životní styl“ tehdejších socialistických občanů, kdy bylo „módní“ trávit víkendy na chatách, chalupách či v zahrádkářských koloniích a k tomu poslouchat hudbu, která zpívala převážně o krásách obyčejné přírody, toulkách přírodou a vztazích. Samotná hudba používala klasické nástroje a velmi jednoduché nebo nijaké aranže. „
Country a folk 10 let Oldies radio nehralo.Slysim ho každý den, 10 let a nikdy tam zadny folk ani country nezaznělo.Proto to zni usmevne.. a tim padem, když to nehrali, porusovali po celou dobu licencni podmínky.
tak to rači davaj dokupy aby po nich nikdo nešel, ješte nedavno vytunily podminky černe hory, ted se modlit aby zustala černa hora černou horou, nestojim to o 30x hitradio 😀 a pomalu z jednoho vysilače 😀
Ale rock radio se spiš mohlo zeměřit víc na ten metal, jinak hrajou všeci to sami.
To tam zůstalo z krátké éry Radia Melody (tak se Oldies původně jmenovalo) v letech 2000 až 2002. Melody hrálo country a folk, ale u posluchačů propadlo. Mimochodem, navazující Radio Olympic bylo vyloženě rockovým rádiem, ale díru do světa také neudělalo, proto od roku 2003 s určitými průběžnými změnami (více rocku, méně rocku, přesuny mezi dekádami) běží formát oldies.
VELMI SMUTNÁ ZPRÁVA: Šéfredaktor Rádia Junior Petr Zettner tragicky zemřel, oznámil to ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Jihlavský rodák byl v čele Rádia Junior teprve od začátku září. Za svůj život prošel rádii Vysočina, Impuls, Region Vysočina, Jihlava a Radiožurnál. V posledních letech působil v ČRo jako analytik.
Škoda ho! :((( Velice šikovný a skromný člověk. Pro mě už navždy ten, který jako opravdový profík převzal otěže a de facto postavil a uvedl v činnost Radio Jihlava…
Česká rádia pro mladé postupně stárnou. Je to znát i na Evropě 2. Nedávno vysílala poprvé živě na Instagramu a jejím hostem byl Richard „Kryštof“ Krajčo. Muzikant, který už nepatří mezi nejmladší a jeho tvorba je spojena stále více se staršími formáty, jako jsou Hitrádio, Blaník a samozřejmě také Impuls Krajčova kamaráda Babiše.
zub času se podepiše na všem nic netrva věčně… kdysi byla e2 taneční radio a program vyborný a hlavně bloky typu factory bootleg monopol, dneska je to blaník style plny rapu, spiš si mužou řikat hiphop rapový radio. Tanečni hudbu má už jen radio dance (FM) a Seejay (DAB+).
color music neni taneční radio, ale spiše „etnické“ a to co maji ve sloganu, ale nehovoří o sobě jako o tanečním radiu, a spin, je neco mezi obojema, jelikož ho tady nechytam tak nemužu říct.
Ovi – trochu nerozumím. Kryštof podle mě patří mezi skupiny, které jsou mezi mladými oblíbeny, umí prodávat nic, díky své propagandě. Na E2 byl brán na rozdíl od Kabátů, nebo Lucky Vondráčkové. Aktuálně teda na E2 neotravují se „Šňůrama“, což je paradox, že novinka většinou rotuje u hot AC formátů a v poslední době (hlavně u českých interpretů) se tak děje u rádií, která původně nebyla AC. Ale skupina Kryštof jako takové je na E2 hrána, takže rozhovor bych nepovažoval za nic divného a i kdyby nebyl k repertoáru rádia, tak takové úlety občas bývají a neznamená to, že by se měnil formát rádia. Cca před 7 lety tam den před Vánoci byl hostem dokonce Karel Gott 🙂 Že se něco děje s hudbou na E2 zpozorním až ve chvíli, kdy tam přes den zní songy ve větší míře typu Bomfunk MC – Freestyler.
Ten posun ke starším ročníkům tam je znát, ne náhodou jsou hlavními jmény E2 leta letoucí Mareš, Hezucký, Cejnar, k tomu ještě Kohák a od nedávna i Koko. Velký rozdíl proti Fajn radiu, kde jsou za majkem doslova mladíčci a nutno říct, že vůbec nejsou špatní. Není to jen hudbou.
Poznámka na okraj: Jiné weby informují o dění v rádiích často jen na základě navoněných oficiálních tiskových zpráv. Oviradio.cz místo toho rádia skutečně sleduje a píše o nich (a pouze o nich) už dvanáctým rokem. Příklad za všechny: V posledním cca týdnu řada mediálních webů informovala o změnách v Dance radiu včetně nového loga. Na Oviradio.cz jste toto logo mohli vidět již 5. února (!) a změny v dramaturgii zde byly zmíněny již 26. října, tedy mnohem dříve než jinde.
to je taky pravda, stejne tak je tohle jedinej web co ví víc o radiu dálnice než samotne radio, jine weby o nem nepíší vůbec nebo jen vyjmečně. Co se tyče jejich frekvencí, tak podle nemecke databaze je aktivních 31 frekvencí, podle ovi tušim 27/28 tak ale človek nemuže vedet co ma oficialně jet a co ne. Neco muže mit jen modulaci bez obsahu a rds, nebo to ma jet ale nejede a nejen kuli „vypadku“. Co se tyče webu, tak spiš oviradio vypada jako stranky radia dalnice, oficialně jakoby nevedeli že nejaky web existuje, maji tam jen „šablonu“ a stream? co to je že?
dle diskuze z radia hey už mají na míste techniku, tak to pokusně pustili, ale ješte musejí přivízt počítačtak to ješte chvili potrvá. 😉 tak to někdo hlídejte až se to rozezní.
Teď jsem byl v Praze a byl jsem překvapen, když můj spolucestující prepl rádio na Blaník, že se ráno vysílaly na pražský frekvenci dopravní informace jenom pro Prahu. Obvykle máme ráno v Praze puštěný Radiožurnál, u nej vím, že vysílá pražskou Zelenou vlnu, ale u Blaníku mě to překvapilo. Docela by mě zajímalo, jak je to na jiných stanicích, může to nějaký Pražák zjistit?
hodně radií ma dopravu pro prahu a tak, myslim že už to má i kiss, jinak blaník mi nepřeladí, u nas ma pi 2C3C a praha má 233C, stejný problem rock rádio, jiné pi tak to nepřeladí. Jinak jestli maš digitál tak pro prahu je ješte regina dab praha. Nebo radia pro prahu jako je třeba hitradio city 93,7.
S názorem na Reginu souhlasím, taky by se mi to líbilo, to bych byl hned stálým posluchačem, teď z Českého rozhlasu poslouchám jen někdy Radiožurnál, jinak Hitrádio FM, někdy i Fajn rádio nebo Blaník
pro prahu je hitradio city 93,7, radiožurnál je celoploška ne ma po cele republice stejný PI 🙂 jinak ta regiona dab se liší i programem, neni to klasická regionálka kde hrajou pořad dechovky a podobnou miziku ale je to mezi radiožurnalem, hitradiem a fajnem. Jen na to potřebuješ digitální rádio popřipadě adaptér.
Xindl X, Joan Jett, Jelen, R.E.M., Robbie Williams, Lucie, Mirai, Joe Cocker. Víte, kde to hrají? Na drtivé většině regionálních stanic ČRo. Dechovka a lidovky tam jsou také, ale okrajově. Zkuste nevnímat rádia stereotypně a občas si je i půlhodinku poslechněte. Některé stanice se od doby, kdy jste je naposledy slyšeli, dost změnily.
Nechci tady nijak hájit Český rozhlas. Jsem nadále zastáncem názoru, že veřejnoprávní médium by mělo být nadstavbou privátního sektoru v oblastech, které pro něj nejsou atraktivní – mluvené slovo, zpravodajství, publicistika, menšinová témata a v neposlední řadě i hudba mimo obvyklý „rádiový“ mainstream. A to tvrdím jako zástupce soukromého rádia zaměřeného právě na menšinovou hudbu.
Hlavní stanice Českého rozhlasu se až příliš tlačí mezi soukromá rádia jejich způsobem vysílání hudby. Radiožurnál je hitrádio s malým „h“ pro mladší generace, ale positioning Dvojky a regionálů je nejasný, překrývající se. Dvojka by měla být i podle slov ředitele rozhlasu Reného Zavorala hlavně pro čtyřicátníky, na regionální studia pak zbývá segment lidí velmi zhruba 60+. Zavoral není spokojený s poslechovostí Dvojky, hovoří o nutnosti zásadní programové změny. Uslyšíme, co z toho vzejde.
Tak u nás na R-BRNO, nebo čerstvém R-ZLIN tito interpreti nejsou, zkusím ještě Olomouc, Ostravu a kdyby tam nebyli, tak je to celkem jedno, i když na některých stanicích to vnímám pozitivně, že aspoň že nějaký posun z konzervativnosti, i když by mohl čro nabízet i mimo mainstream, ale toť zas otázka když většina koncesionářů je stejně mainstreamových, takže mainstereamového poplatníka nechat na holičkách impulsům by asi nebylo fér. V plylistu R-ZLIN jsem nenašel zahraničního interpreta, hlavně šlo o léta nabízený český konzervativní pop + pozitivně pro region Fleret, bohužel jen tak jednou do hodiny; a právě v tomto ohledu mě přijdou regionálnější i ty lidovky, proto dobře že tam nějaký čas jsou, tak byl moravský rozhlas vnímán. Plusem je zas absence rotací novinek a navíc aspoň má něco posluchač, když mu už tak dobře pohodově česky nehraje radio Čas. Ještě k novému R-ZLIN. Ranním moderátorem je Petr Uhřík, kterého od nepaměti (90′) při náhodném proladění až donedávna jsem slýchával jako stálici na poněkud „razantnějším“ radiu Zlín a já mu díky jeho projevu v duchu říkám „pouťák“, takže jeho přítomnost na čro mě překvapila, snažil se mírnit, ale už se to nesmaže. Co se týká názoru na samostatný vznik, tak je to v podstatě kosmetický zásah, hlavně bude hrdě hlásit jingly a svítit RDS-ka, což podpoří spjatost s regionem, možná lepší poslechovost, ale zase je to jeden ze dvou regionálních okruhů, kde se identifikace bude plést se soukromou stanicí navíc když už se nepoužívá CR ..ale jen R, na vysočině si na to tuším už soukromník stěžoval, nevím jak to dopadlo a v aute zvažuju jestli si tím nechám zabírat místo na předvolbě, protože se daleko dříve dostanu ze signálu. Ale znova opakuji je to kosmetické, myslím že poměr zlínského a brněnského programu je podle mě akorát, takže si nemusíme myslet, že by poplatky šli vniveč, hlavně jde o zpravodajství, s tím spjaté ráno, možná odpoledne, zbytek v podstatě z Brna, už i před tím přibylo za p. Zaorala mnohem větší sdílední, o sobotě o 9.30 jsem narazil na stejný pořad Br Ol Os. Přeci jenom ze Zlína zní zas jinak zprávy přímo z regionu, ale kolik na to narazí lidí a jak to pro ně bude důležité v záplavě jiných elektronických zdrojů, než před 20, 10 ti lety? Oni se asi ještě mladší lidi, možná teenageri musí divit, že toto křtí veřejně známé osobnosti, že se tomu dává takový důraz, snad vysvětlitelné tím jak Historickou hodnotu rozlas měl. A Dvojka, poslechovost a Zaoral a čtyřicátníci? Poslechovost je dána tím že nabízí a nabízela různé pořady, což je zajímavé ale ne tak pro šplhouny v poslechovosti jak u rádií který celý den jedou jeden program a vždycky to posluchali starší, snažili se to změnit, a škoda že nevím jestli už to bylo za Zaorala, že se snažili o co nejdelší proudové vysílání, ale pak se vrátili, ale já dojem že právě až za Zaorala dát některé pořady jako Káva o 4. zpět, což je paradox vůči tomu na jakou poslechovost a skupinu se chtějí zaměřit, pro moje potřeby právě vnímám rozmanitost pořadů, třeba že jich najdu minimum. Hudebně to pro mě bylo špatné když přišel se svým výběrem Brodský, kde už jsem měl averzi na Žurnálu, poslední dobou nabízí stanice tu a tam něco méně známého. A ty věkové skupiny když už tak bych rozdělil spíš podle těch generací X, Y i když to někdo nemá rád, ale spíš to odpovídá jak se zabývají kulturou, jaké mají zvyky, no a nejstarší z Y bude za chvíli ve věku 40 a z těch dost mainstreamových osloví KISS a nebo naopak nějaké alternativa, a je blbost na to předělávat Dvojku; je zajímavé jak už několikátý ředitel čro jakoby soucítil se soukromníky a Wave na FM ani ránu.
Také se mi líbí způsob, jakým je dělaná Regina DAB a kolikrát jsem si říkal, že takové bych chtěl regiony. Ty se podle mého překrývají s Prahou (a na název Dvojka jsem si taky nikdy nezvykl ;-))
To, jak ty, Ovi, popisuješ regionálky, tak to rozhodně není případ ČB. To je totiž konzervativní nejvíc. Od playlistu po moderaci.
Sám říkáš, že by úloha ČRo měla být v místech, kde privátní sektor selhává. Vzhledem k vývoji na trhu (a že všichni víme, jak dopadnou hitradia), není to i nabídnout regionální stanici? A taková stanice by, bez urážky, neměla být jen pro 60+.
Týká se to i Budějovic, playlist má stejný základ, zmíněná jména se tam opravdu objevují, stačí kouknout do playlistu. Xindl X byl třeba v pondělí, Jelen a Lucie v úterý, Robbie a Mirai v pátek atd.
Že jsou regionální stanice veřejnoprávních rozhlasů zaměřené na konzervativní, starší publikum, je běžné i v okolních zemích, není důvod hledat českou cestu. To, že zanikají privátní rádia v regionech, je věc druhá. Je to na jejich majitelích. Pokud vidí, že poptávka po nich není, nebudou je uměle držet při životě. I když se nám to nemusí líbit. 90. léta byla v rozhlasovém podnikání velmi lokální a regionální, ale posluchači si následnou centralizaci a optimalizaci nákladů na provoz nechali líbit a zjevně jim nevadí. ČRo jde proti obecnému trendu a snaží se mít studio v každém krajském městě, i když to finančně nebude jednoduché. Čas ukáže, jesti je to v dnešní době vůbec potřeba. Věřím, že ano. Myslím, že určitá pestrost, pluralita je ve všech oborech žádoucí.
pokud maš zapnutou funkci PI tak to nepujde, ja to mam kuli tomu když jsou někde bílá místa a podobně, tak mi to najde místní frekvenci přes PI, jelikož PI se uloží, tak to najde ješte dříve než přes AF, tabulka AF se do pamněti nezapisuje, ale PI kod ano a je tam i v připade že nastartujete a nemate signál, tak to podle pi začne hledat dostupny signál. Jinak se divim že ti to přeladí, když chomutov i praha mají jiný kod.
tak tos moch chytat chvilema i plzen, takže to asi jde pak přes AF ale vim že když jsem mel severočeske rock radio, po ceste sem poslouchal hey a přijel sem nekam tušim jižni čechy kde bylo ale s jinym pi, tak ho to nenašlo. Ale podle af to možna mohlo jit, ale zase to radio to musi podle nečeho poznat, aby to nepřalidolo na jinou stanici a misto blaník tam nebyl beat 😀 jinak podle čtú ma blaník dva PI kody, jeden pro všecky a to 233C apak ma skoro každy vysilač jiný, tak se v tom nevyznám 😀
Jednotlivé stanice se odlišují POUZE posledními dvěma číslicemi v PI. Pokud se liší pouze druhé číslice, jedná se o regionální variace téže stanice, které v daném čase mohou, ale nemusí přenášet různý obsah. Autorádia by proto měla být vybavena přepínačem REGIONAL. PI a AF jsou na všech vysílačích po celou dobu statické.
Jarda
1. 11. 2017 10:24
SeeJay radio se vrací, nedavnu se tu psalo hodne o radiu dance, či o sunshine live z nemecka, tak naše seejay se vrací, radio si pamatuju, dřív vysilali v dab+ nyní se vrací, bude je šířit teleko, tak až budu dneska v autě tak skusim naladit, teleko mi to v aute chytne 😉 tak jsem zvědav 😀
na webu rady
Jaky je vas názor na nove licecni podmínky Oldies radia o které zada?
jak vypadají, jsou nekde k dispozici k porovnání?
http://www.rrtv.cz
Cituji „Provozovatel dále navrhuje upravit hudební orientaci, a to vynechat hudební styl folk a country a nahradit je hudebním stylem rock“. 😀
Oldies, spise rockove hraji uz peknou radku let.Country a folk nikoliv.
Cituji „posluchači zmiňované hudební styly (country a folk) již v hudebním programu Oldies rádia nechtějí slyšet. Rozkvět těchto formátů byl největší v druhé polovině 70. a první polovině 80. let minulého století, kdy folk a country tehdy představoval „životní styl“ tehdejších socialistických občanů, kdy bylo „módní“ trávit víkendy na chatách, chalupách či v zahrádkářských koloniích a k tomu poslouchat hudbu, která zpívala převážně o krásách obyčejné přírody, toulkách přírodou a vztazích. Samotná hudba používala klasické nástroje a velmi jednoduché nebo nijaké aranže. „
ikdyž ono na to „country, folk…“ tu je country radio, signal radio a nekde i další.
Country a folk 10 let Oldies radio nehralo.Slysim ho každý den, 10 let a nikdy tam zadny folk ani country nezaznělo.Proto to zni usmevne.. a tim padem, když to nehrali, porusovali po celou dobu licencni podmínky.
tak to rači davaj dokupy aby po nich nikdo nešel, ješte nedavno vytunily podminky černe hory, ted se modlit aby zustala černa hora černou horou, nestojim to o 30x hitradio 😀 a pomalu z jednoho vysilače 😀
Ale rock radio se spiš mohlo zeměřit víc na ten metal, jinak hrajou všeci to sami.
To tam zůstalo z krátké éry Radia Melody (tak se Oldies původně jmenovalo) v letech 2000 až 2002. Melody hrálo country a folk, ale u posluchačů propadlo. Mimochodem, navazující Radio Olympic bylo vyloženě rockovým rádiem, ale díru do světa také neudělalo, proto od roku 2003 s určitými průběžnými změnami (více rocku, méně rocku, přesuny mezi dekádami) běží formát oldies.
VELMI SMUTNÁ ZPRÁVA: Šéfredaktor Rádia Junior Petr Zettner tragicky zemřel, oznámil to ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Jihlavský rodák byl v čele Rádia Junior teprve od začátku září. Za svůj život prošel rádii Vysočina, Impuls, Region Vysočina, Jihlava a Radiožurnál. V posledních letech působil v ČRo jako analytik.
Škoda ho! :((( Velice šikovný a skromný člověk. Pro mě už navždy ten, který jako opravdový profík převzal otěže a de facto postavil a uvedl v činnost Radio Jihlava…
Petra jsem zažil na jedné z prezentací výsledků Radioprojektu v budově ČRo na Vinohradské. Jen o pár roků starší než já…
Česká rádia pro mladé postupně stárnou. Je to znát i na Evropě 2. Nedávno vysílala poprvé živě na Instagramu a jejím hostem byl Richard „Kryštof“ Krajčo. Muzikant, který už nepatří mezi nejmladší a jeho tvorba je spojena stále více se staršími formáty, jako jsou Hitrádio, Blaník a samozřejmě také Impuls Krajčova kamaráda Babiše.
zub času se podepiše na všem nic netrva věčně… kdysi byla e2 taneční radio a program vyborný a hlavně bloky typu factory bootleg monopol, dneska je to blaník style plny rapu, spiš si mužou řikat hiphop rapový radio. Tanečni hudbu má už jen radio dance (FM) a Seejay (DAB+).
A co je potom Radio Spin nebo Color Music Radio? Taky dávají hodně hip-hopu, rapu, podstatně víc než Evropa 2, která je průměrným popovým rádiem.
color music neni taneční radio, ale spiše „etnické“ a to co maji ve sloganu, ale nehovoří o sobě jako o tanečním radiu, a spin, je neco mezi obojema, jelikož ho tady nechytam tak nemužu říct.
Ovi – trochu nerozumím. Kryštof podle mě patří mezi skupiny, které jsou mezi mladými oblíbeny, umí prodávat nic, díky své propagandě. Na E2 byl brán na rozdíl od Kabátů, nebo Lucky Vondráčkové. Aktuálně teda na E2 neotravují se „Šňůrama“, což je paradox, že novinka většinou rotuje u hot AC formátů a v poslední době (hlavně u českých interpretů) se tak děje u rádií, která původně nebyla AC. Ale skupina Kryštof jako takové je na E2 hrána, takže rozhovor bych nepovažoval za nic divného a i kdyby nebyl k repertoáru rádia, tak takové úlety občas bývají a neznamená to, že by se měnil formát rádia. Cca před 7 lety tam den před Vánoci byl hostem dokonce Karel Gott 🙂 Že se něco děje s hudbou na E2 zpozorním až ve chvíli, kdy tam přes den zní songy ve větší míře typu Bomfunk MC – Freestyler.
Ten posun ke starším ročníkům tam je znát, ne náhodou jsou hlavními jmény E2 leta letoucí Mareš, Hezucký, Cejnar, k tomu ještě Kohák a od nedávna i Koko. Velký rozdíl proti Fajn radiu, kde jsou za majkem doslova mladíčci a nutno říct, že vůbec nejsou špatní. Není to jen hudbou.
Poznámka na okraj: Jiné weby informují o dění v rádiích často jen na základě navoněných oficiálních tiskových zpráv. Oviradio.cz místo toho rádia skutečně sleduje a píše o nich (a pouze o nich) už dvanáctým rokem. Příklad za všechny: V posledním cca týdnu řada mediálních webů informovala o změnách v Dance radiu včetně nového loga. Na Oviradio.cz jste toto logo mohli vidět již 5. února (!) a změny v dramaturgii zde byly zmíněny již 26. října, tedy mnohem dříve než jinde.
to je taky pravda, stejne tak je tohle jedinej web co ví víc o radiu dálnice než samotne radio, jine weby o nem nepíší vůbec nebo jen vyjmečně. Co se tyče jejich frekvencí, tak podle nemecke databaze je aktivních 31 frekvencí, podle ovi tušim 27/28 tak ale človek nemuže vedet co ma oficialně jet a co ne. Neco muže mit jen modulaci bez obsahu a rds, nebo to ma jet ale nejede a nejen kuli „vypadku“. Co se tyče webu, tak spiš oviradio vypada jako stranky radia dalnice, oficialně jakoby nevedeli že nejaky web existuje, maji tam jen „šablonu“ a stream? co to je že?
Oficiálně nemají ani ten stream!
Dle německé databáze by již měl fungovat vysílač radia Hey v Třebíči. 😉
už by to mělo jet, ale zatim se o tom na webu nezminují. Poslední novinka je tam pořad zlín.
dle diskuze z radia hey už mají na míste techniku, tak to pokusně pustili, ale ješte musejí přivízt počítačtak to ješte chvili potrvá. 😉 tak to někdo hlídejte až se to rozezní.
http://heyradio.cz/view.php?nazevclanku=hey-trebic-97-6fm-spusteno&cisloclanku=2017110001
Tak už to plně běží 😉
Teď jsem byl v Praze a byl jsem překvapen, když můj spolucestující prepl rádio na Blaník, že se ráno vysílaly na pražský frekvenci dopravní informace jenom pro Prahu. Obvykle máme ráno v Praze puštěný Radiožurnál, u nej vím, že vysílá pražskou Zelenou vlnu, ale u Blaníku mě to překvapilo. Docela by mě zajímalo, jak je to na jiných stanicích, může to nějaký Pražák zjistit?
Fajn radio také ma dopravu pro Prahu. Jinak drive mival Blanik dopravu pro kraje. Tohle je spatne.
hodně radií ma dopravu pro prahu a tak, myslim že už to má i kiss, jinak blaník mi nepřeladí, u nas ma pi 2C3C a praha má 233C, stejný problem rock rádio, jiné pi tak to nepřeladí. Jinak jestli maš digitál tak pro prahu je ješte regina dab praha. Nebo radia pro prahu jako je třeba hitradio city 93,7.
Kiss ma uzavirky pro Prahu ale jako takovou dopravu ma celoplošnou.
Mimochodem ta Regina to je uzasny radio. Skoda ze nejsou regiony Rozhlasu takove.
S názorem na Reginu souhlasím, taky by se mi to líbilo, to bych byl hned stálým posluchačem, teď z Českého rozhlasu poslouchám jen někdy Radiožurnál, jinak Hitrádio FM, někdy i Fajn rádio nebo Blaník
pro prahu je hitradio city 93,7, radiožurnál je celoploška ne ma po cele republice stejný PI 🙂 jinak ta regiona dab se liší i programem, neni to klasická regionálka kde hrajou pořad dechovky a podobnou miziku ale je to mezi radiožurnalem, hitradiem a fajnem. Jen na to potřebuješ digitální rádio popřipadě adaptér.
Presne muj názor. Regionalky rozhlasu jsou strasne. Pro me humus.
Xindl X, Joan Jett, Jelen, R.E.M., Robbie Williams, Lucie, Mirai, Joe Cocker. Víte, kde to hrají? Na drtivé většině regionálních stanic ČRo. Dechovka a lidovky tam jsou také, ale okrajově. Zkuste nevnímat rádia stereotypně a občas si je i půlhodinku poslechněte. Některé stanice se od doby, kdy jste je naposledy slyšeli, dost změnily.
Nechci tady nijak hájit Český rozhlas. Jsem nadále zastáncem názoru, že veřejnoprávní médium by mělo být nadstavbou privátního sektoru v oblastech, které pro něj nejsou atraktivní – mluvené slovo, zpravodajství, publicistika, menšinová témata a v neposlední řadě i hudba mimo obvyklý „rádiový“ mainstream. A to tvrdím jako zástupce soukromého rádia zaměřeného právě na menšinovou hudbu.
Hlavní stanice Českého rozhlasu se až příliš tlačí mezi soukromá rádia jejich způsobem vysílání hudby. Radiožurnál je hitrádio s malým „h“ pro mladší generace, ale positioning Dvojky a regionálů je nejasný, překrývající se. Dvojka by měla být i podle slov ředitele rozhlasu Reného Zavorala hlavně pro čtyřicátníky, na regionální studia pak zbývá segment lidí velmi zhruba 60+. Zavoral není spokojený s poslechovostí Dvojky, hovoří o nutnosti zásadní programové změny. Uslyšíme, co z toho vzejde.
Tak u nás na R-BRNO, nebo čerstvém R-ZLIN tito interpreti nejsou, zkusím ještě Olomouc, Ostravu a kdyby tam nebyli, tak je to celkem jedno, i když na některých stanicích to vnímám pozitivně, že aspoň že nějaký posun z konzervativnosti, i když by mohl čro nabízet i mimo mainstream, ale toť zas otázka když většina koncesionářů je stejně mainstreamových, takže mainstereamového poplatníka nechat na holičkách impulsům by asi nebylo fér. V plylistu R-ZLIN jsem nenašel zahraničního interpreta, hlavně šlo o léta nabízený český konzervativní pop + pozitivně pro region Fleret, bohužel jen tak jednou do hodiny; a právě v tomto ohledu mě přijdou regionálnější i ty lidovky, proto dobře že tam nějaký čas jsou, tak byl moravský rozhlas vnímán. Plusem je zas absence rotací novinek a navíc aspoň má něco posluchač, když mu už tak dobře pohodově česky nehraje radio Čas. Ještě k novému R-ZLIN. Ranním moderátorem je Petr Uhřík, kterého od nepaměti (90′) při náhodném proladění až donedávna jsem slýchával jako stálici na poněkud „razantnějším“ radiu Zlín a já mu díky jeho projevu v duchu říkám „pouťák“, takže jeho přítomnost na čro mě překvapila, snažil se mírnit, ale už se to nesmaže. Co se týká názoru na samostatný vznik, tak je to v podstatě kosmetický zásah, hlavně bude hrdě hlásit jingly a svítit RDS-ka, což podpoří spjatost s regionem, možná lepší poslechovost, ale zase je to jeden ze dvou regionálních okruhů, kde se identifikace bude plést se soukromou stanicí navíc když už se nepoužívá CR ..ale jen R, na vysočině si na to tuším už soukromník stěžoval, nevím jak to dopadlo a v aute zvažuju jestli si tím nechám zabírat místo na předvolbě, protože se daleko dříve dostanu ze signálu. Ale znova opakuji je to kosmetické, myslím že poměr zlínského a brněnského programu je podle mě akorát, takže si nemusíme myslet, že by poplatky šli vniveč, hlavně jde o zpravodajství, s tím spjaté ráno, možná odpoledne, zbytek v podstatě z Brna, už i před tím přibylo za p. Zaorala mnohem větší sdílední, o sobotě o 9.30 jsem narazil na stejný pořad Br Ol Os. Přeci jenom ze Zlína zní zas jinak zprávy přímo z regionu, ale kolik na to narazí lidí a jak to pro ně bude důležité v záplavě jiných elektronických zdrojů, než před 20, 10 ti lety? Oni se asi ještě mladší lidi, možná teenageri musí divit, že toto křtí veřejně známé osobnosti, že se tomu dává takový důraz, snad vysvětlitelné tím jak Historickou hodnotu rozlas měl. A Dvojka, poslechovost a Zaoral a čtyřicátníci? Poslechovost je dána tím že nabízí a nabízela různé pořady, což je zajímavé ale ne tak pro šplhouny v poslechovosti jak u rádií který celý den jedou jeden program a vždycky to posluchali starší, snažili se to změnit, a škoda že nevím jestli už to bylo za Zaorala, že se snažili o co nejdelší proudové vysílání, ale pak se vrátili, ale já dojem že právě až za Zaorala dát některé pořady jako Káva o 4. zpět, což je paradox vůči tomu na jakou poslechovost a skupinu se chtějí zaměřit, pro moje potřeby právě vnímám rozmanitost pořadů, třeba že jich najdu minimum. Hudebně to pro mě bylo špatné když přišel se svým výběrem Brodský, kde už jsem měl averzi na Žurnálu, poslední dobou nabízí stanice tu a tam něco méně známého. A ty věkové skupiny když už tak bych rozdělil spíš podle těch generací X, Y i když to někdo nemá rád, ale spíš to odpovídá jak se zabývají kulturou, jaké mají zvyky, no a nejstarší z Y bude za chvíli ve věku 40 a z těch dost mainstreamových osloví KISS a nebo naopak nějaké alternativa, a je blbost na to předělávat Dvojku; je zajímavé jak už několikátý ředitel čro jakoby soucítil se soukromníky a Wave na FM ani ránu.
Tou drtivou většinou jsem samozřejmě myslel jednotný playlist regionálek, bez Brna a Zlína, kde je jiný, „starší“.
ono i čro region, sever a liberec mají spíš víc „dechárny“ jako to brno a zlín. Mnohdy to hraje na všech 3 stanicích 😀
Ano, ale jen ve speciálních pořadech, součástí běžného playlistu zmíněných regionálek dechová a lidová hudba není.
Také se mi líbí způsob, jakým je dělaná Regina DAB a kolikrát jsem si říkal, že takové bych chtěl regiony. Ty se podle mého překrývají s Prahou (a na název Dvojka jsem si taky nikdy nezvykl ;-))
To, jak ty, Ovi, popisuješ regionálky, tak to rozhodně není případ ČB. To je totiž konzervativní nejvíc. Od playlistu po moderaci.
Sám říkáš, že by úloha ČRo měla být v místech, kde privátní sektor selhává. Vzhledem k vývoji na trhu (a že všichni víme, jak dopadnou hitradia), není to i nabídnout regionální stanici? A taková stanice by, bez urážky, neměla být jen pro 60+.
jojo, taky bych uvital ty regiony ve stylu regina dab praha ;)ted me to vždy přijde tak 45/50+ neli mnohdy pro duchodce 😀
Týká se to i Budějovic, playlist má stejný základ, zmíněná jména se tam opravdu objevují, stačí kouknout do playlistu. Xindl X byl třeba v pondělí, Jelen a Lucie v úterý, Robbie a Mirai v pátek atd.
Že jsou regionální stanice veřejnoprávních rozhlasů zaměřené na konzervativní, starší publikum, je běžné i v okolních zemích, není důvod hledat českou cestu. To, že zanikají privátní rádia v regionech, je věc druhá. Je to na jejich majitelích. Pokud vidí, že poptávka po nich není, nebudou je uměle držet při životě. I když se nám to nemusí líbit. 90. léta byla v rozhlasovém podnikání velmi lokální a regionální, ale posluchači si následnou centralizaci a optimalizaci nákladů na provoz nechali líbit a zjevně jim nevadí. ČRo jde proti obecnému trendu a snaží se mít studio v každém krajském městě, i když to finančně nebude jednoduché. Čas ukáže, jesti je to v dnešní době vůbec potřeba. Věřím, že ano. Myslím, že určitá pestrost, pluralita je ve všech oborech žádoucí.
Mně se Blaník přepínal mezi chomutovskou a pražskou frekvencí automaticky
pokud maš zapnutou funkci PI tak to nepujde, ja to mam kuli tomu když jsou někde bílá místa a podobně, tak mi to najde místní frekvenci přes PI, jelikož PI se uloží, tak to najde ješte dříve než přes AF, tabulka AF se do pamněti nezapisuje, ale PI kod ano a je tam i v připade že nastartujete a nemate signál, tak to podle pi začne hledat dostupny signál. Jinak se divim že ti to přeladí, když chomutov i praha mají jiný kod.
Tak já se v nastavení autorádia moc nevyznám, ale během jízdy z Prahy do Klášterce to hrálo celou cestu bez problémů
tak tos moch chytat chvilema i plzen, takže to asi jde pak přes AF ale vim že když jsem mel severočeske rock radio, po ceste sem poslouchal hey a přijel sem nekam tušim jižni čechy kde bylo ale s jinym pi, tak ho to nenašlo. Ale podle af to možna mohlo jit, ale zase to radio to musi podle nečeho poznat, aby to nepřalidolo na jinou stanici a misto blaník tam nebyl beat 😀 jinak podle čtú ma blaník dva PI kody, jeden pro všecky a to 233C apak ma skoro každy vysilač jiný, tak se v tom nevyznám 😀
Jednotlivé stanice se odlišují POUZE posledními dvěma číslicemi v PI. Pokud se liší pouze druhé číslice, jedná se o regionální variace téže stanice, které v daném čase mohou, ale nemusí přenášet různý obsah. Autorádia by proto měla být vybavena přepínačem REGIONAL. PI a AF jsou na všech vysílačích po celou dobu statické.
SeeJay radio se vrací, nedavnu se tu psalo hodne o radiu dance, či o sunshine live z nemecka, tak naše seejay se vrací, radio si pamatuju, dřív vysilali v dab+ nyní se vrací, bude je šířit teleko, tak až budu dneska v autě tak skusim naladit, teleko mi to v aute chytne 😉 tak jsem zvědav 😀
naladil jsem v autě a hraje, funguje, už vysíla, ale podobrobné parametry neznám.