Honza K.: Ví někdo jak je to s internetovým plzeňským rádiem Smile? Nyní na onlineradioboxu hraje. Ovšem web nefunguje a sociální sítě… 19:54 29.04.2025
UseMo: Mám dotaz ohledně rádia Co si myslíte o Slow Down rádiu 15:06 29.04.2025
Jakub DXer: Jinak samozřejmě Milan Kašuba je legenda brněnské jazzové scény – docela by mě zajímalo, jestli si jeho životní jubileum připomene… 06:34 29.04.2025
Jakub DXer: Radio 7 = TWR alias TRANS WORLD RADIO což se někdy dávno dalo chytnout večer kolem 22h na AM v… 06:17 29.04.2025
Václav: V této souvislosti je zajímavé že rádio Proglas není záměrně specifikováno pro které křesťany vysílá, čili teoreticky pro všechny, avšak… 22:58 28.04.2025
Classic Praha a Expres FM už na svých webech mají info o vysílání v DAB v Praze, Plzni i Ostravě, ale kupodivu neuvádějí pražský kanál 7A, který je z hlediska pokrytí nejdůležitější.
Michal R.
8. 5. 2020 18:54
Na rádiu MB právě běží Stroj Casu. Jde o výběr písní na které jste možná už zapomněli. Jsou tam i písničky z bývalé hitparády Eso. Třeba před chvílí Tereza Pergnerova – Nonstop nebo DJ Lucifer – hvězdičko blýskavá , Sagvan Tofi- Dávej Ber a další .
Někdy nejde o samotnou skladbu, která může být z dnešního i tehdejšího pohledu příšerná. Je to nosič nostalgické vzpomínky na nějakou dobu, událost, párty, dívky, alkohol a bůhvíco ještě. Hlavně proto se lidé obracejí hudebně do minulosti. Z těch tří příkladů první dva mě jako člověka už něco pamatujícího tehdy i nyní nutí srovnávat je s originály a v tomto srovnání covery pohoří. Znám je, ale nemám k nim žádnou konkrétní vzpomínku.
Sagvan Tofi patří do jiné éry před rokem 1989. Soundtrack k filmu Kamarád do deště. Tyhle vekslácké filmy s výrazným hudebním podmazem mě vždy hodně zajímaly. Proto mě baví i Dávej ber, ale samostatně bez kontextu pouštěno v rádiu to zdaleka nemá takovou sílu.
Ale připomenutí DJ Lucifera mě těší, protože s jeho velkým hitem Zlato poď na to v club mixu tu vzpomínku mám velmi konkrétní. V roce 1998 jsme v rámci školního výletu zavítali do Prahy a večer jsme zašli do tehdy slavné diskotéky Musicpark na Francouzské (dnes Retro Music Hall), která spolupracovala s Radiem Zlatá Praha. Bylo to začátkem týdne, proto podnik zel prázdnotou a mezi haldou taneční muziky mě naprosto uchvátila jediná věc, právě ten DJ Lucifer. Až dnes jsem zjistil, že byl rezidentem Musicparku.
O mnoho slabší radio edit se pak roce 1999 hrál i na Moravě, například na Rádiu Hity.
V coverech, to je jediné kde ty hlavně vyjmenovanované skladby bych zkusil, že se aspoň trochu změnili, než když to na vážno hrajou konzervativní rádia. Na DJ Lucifer – Zlato… mám malou vzpomínku, že jsem přestoupil na základní školu s rozšířenou výukou jazyků, která tehdy začínala od 3. ročníku a první co nás překvapilo, že se o velké přestávce ozvala hudba z rozhlasu a třídní nás ujistila, že je to tradice a toto jedna ze skladeb, které si dodnes pamatuji, pouštěli ji denně, ne-li celou přestávku, doufám že jsem nebyl jediný kdo do detailů nepochopil sdělení této skladby. Mimo jiné si z těchto přestávek pamatuji i Schiller mit Heppner – Dream of you; takže někdy byl výběr zajímavý i když bylo odposlechnuto, nebo u jedné skladby bylo useklé info o čase z Evropy 2. No a znova jsem na skladbu Lucifer- Zlato, pojd… kupodivu narazil až v posledním roce, zatímco skladby vzniklé ve stejném období se od té doby hrajou denně dokonce např. 2 ks od Hapky – dívám se dívám nebo Bude mi lehká zem a tak nechápu kritiky Kissu a těchto 90s díky kterým aspoň po letech konečně hrajou některé zajímavější skladby z toho období, zatímco ti kritikové neřeknou nic na Impulsy a denně přítomné Hapky, ale dobře ať si Imp jsou, ale proč brojit proti Kissu z hlediska těchto 90s i když Lucifer tam byl výjimečně ale byl.
7. května před 28 lety začalo v Olomouci vysílat Radio Haná, tehdy na frekvenci 95,6. Stanice vydržela programově i majetkově nezávislá do dnešních dnů, což je obdivuhodné.
Rádio Dálnice přesune svůj vysílač 94,2 na D1 od Devíti křížů blíže k Brnu do obce Javůrek. Výsledkem by mělo být lepší pokrytí D1 kolem exitu 178, kde signál 94,2 ani navazující 95,9 Troubsko není dvakrát kvalitní. Více zde: https://www.oviradio.cz/radio-dalnice-frekvence/
Původně byl pro zmíněnou lokalitu připravován dodatečný vysílač u Ostrovačic na stejné frekvenci 94,2, ale k jeho zprovoznění nedošlo. X-krát jsem tudy projížděl a vím, že Devět křížů tam nehraje dobře. Přesun původní lokalitě neublíží, protože je nedaleko Velká Bíteš 101,0.
Já měl za to, že je bývalo 1. čtvrtek 🙂 V květnu jak je jeden den volna, tak se pak flákají a je to o týden později 🙂 Ne, taky mě to zajímalo kterým směrem ovlivní pandemie poslechovost. Narazil jsem na radia.sk měli srovnání médií jako celek před a při pandemii a rádia o něco poklesly; internet, televize o něco vzrostla a tak to bylo ve všech srovnáních. Takže se spíš ukazuje že na rádia nemá dobrý vliv tento nepravidelný režim, rádia tak asi ztrácely posluchače při svých tradičních činnostech, tzn. v zaměstnání, v autech. Doma se lidi v globále věnujou jiným médiím. Uvidíme u nás, i když nemusí být vypovídající, tak třeba na grafu na play.cz přibralo Country, ani Kiss se neměl špatně.
Aktuální zatím nezveřejněné výsledky Radioprojektu:
Impuls 1107 tis.
Radiožurnál 890 tis.
Evropa 2 789 tis.
Frekvence 1 782 tis.
Blaník total 548 tis.
Hitrádio total 438 tis.
Kiss total 398 tis.
Country radio 338 tis.
Radio Beat 310 tis.
Dvojka 272 tis.
Signál Rádio 152 tis.
Fajnradio total 140 tis.
Rockradio total 124 tis.
Radio Čas 113 tis.
RCL 102 tis.
ČRo Plus 101 tis.
Radio Krokodýl 98 tis.
ČRo Brno 92 tis.
Radio Haná 82 tis.
ČRo České Budějovice 75 tis.
ExpresFM 72 tis.
Radio 1 68 tis.
Hellax 62 tis.
Oldies Radio 52 tis.
Radio Relax 51 tis.
Radio Bonton 50 tis.
Rockzone 105,9 49 tis.
Spin Radio 47 tis.
ČRo Plzeň 46 tis.
Oldies Radio 42 tis.
ČRo Radio Wave 41 tis.
Radio Rubi 39 tis.
Radio Dechovka 32 tis.
zahraniční stanice 29 tis.
Color Music Radio 24 tis.
ČRo Ostrava 23 tis.
Radio Hey 21 tis.
Celková poslechovost rádia opět stoupla o 21 tisíc posluchačů týdně.
Pro ty, co dočetli až sem – vycucal jsem si to z prstu. Ale garantuji vám, že relevantnost těch čísel je stejná jako z opravdového Radioprojektu.
Proč by nebyla relevantnost az teda na to, ze se to posuzuje, a tak radia nuti delat program s kratkou dobou poslechu. Ci jedine snad nevysvetilne dobra cisla Blaniku v moravských okresech, do kterych nedolehne signal ani v nejmenším. Nebo jde videt jak ve statistice pracuje nahodnost, jak mezi výstupy skáčou cisla v okresech a celkove za cr nebo kraj se stanice nehne. Nebo se vystupy liší podle toho na jakou skupinu se narazi, i kdyz se snazi zahrnovat vsechny, tak nekdy se dari podobným ac radiim a v dalsim vystupu radiim pro stare. Z čehož vlastně vyplývá ze deleni podle věku je nepřesné, prebiji to idividualni vkus a jak to delat, pokud by to vubec relavantne slo, tak aby byly zastoupy rovnoměrně vsechny vkusove skupiny.
Dám příklad – před cca 10 lety bývalo běžné, že rádio na nás řvalo všude, pouštěli jsme si ho i doma atd. Dnes je to tak, že ta rádia vůbec neslyším třeba i po několik týdnů v kuse. RP se přesto celou tu dobu tváří, že trh je stabilní nebo dokonce roste.
Když takto srovnáte výstupy, tak celkový pokles čísel zase byl, shodou okolností teď bude 10. výročí, kdy rádia obecně nejvíc klesaly. Dalo by se polemizovat jak moc, ale asi se pořád lidi s rádiem setkávají sporadicky na těch pár minut, třeba v autech, veřejných místech. Hodně se snaží nahrazovat jinými médii, ale pořád je dost restaurací a autobusů, samoobsluh, kde řve Impuls.
K tomu není co dodat. Poslech rádia obecně klesá, zejména u mladších a ekonomicky aktivních lidí. Co znám lidi v okolí, tak buď občas poslouchají cíleně nějaké stanice typu Expres, R1, Color apod. a nebo si pouštějí jako kulisu hudbu ze Spotify. Případně ČRo pro informace. Neznám snad nikoho do 30 let, kdo by poslouchal stanice typu Evropa 2, Impuls apod. Spotify tohle zásadně změnilo.
Možná moc mladých lidí neposlouchá radio ale jsou vyjímky. Třeba mě je 17 let a poslouchám hlavně radio. Je to pro mě lepši než platit za Spotify. Vím dá se poslouchat s omezením zdarma ale rádia třeba takové omezení ( reklamy, omezené přeskakování skladeb/písní ) nemají . Přitom radii je tolik že si můžu vybrat co chci poslouchat a mám to přitom zdarma v ceně internetu. Proč bych měl platit něco navíc když můžu mít skoro totéž v ceně internetu bez dalšího placení . To je čistě můj názor.
Mně je 18 a rádio poslouchám každý den, velkou část dne. Poslouchání přes Spotify a podobné služby stoji peníze nebo je plné reklam a vytvářet si vlastní playlisty mě také nebaví a ani na to nemám čas. Občas si něco na YouTube sice pustím, ale rozhodně to není pravidelně.
Česká rádia se také pravidelně delší dobu moc poslouchat nedají, až na výjimky. Nejvíce poslouchám Radiožurnál, jednak kvůli informacím a navíc z velkých stanic hraje pro mě nejlépe. Doma na DAB+ rádiu pak pravidelně poslouchám ČRo Rádio DAB Praha a odpolední blok na ČRo Sever. Mimo domov pak Radiožurnál, případně Hitrádio, když RŽ vysílá něco co mě nezajímá nebo na co se musím více soustředit, na což zrovna není čas. Domácí rádio má vedle DAB+ i internet, takže příležitostně si pouštím různá zahraniční nebo čistě internetová rádia. Občas si pustím také nějaký pořád na ČRo Plus nebo Dvojce
Nicméně se nepovažuji za běžného posluchače. Třeba moji spolužáci rádio poslouchají spíše výjimečně, a to většinou Fajn nebo Evropu 2, někteří i doma, ale častý je poslech v autě, někteří sami, co již mají řidičák, jiní s rodiči (tam se pak objevuje i RŽ, Impuls, Blaník, méně něco rockového)
U spolužáků pak jednoznačně převažuje poslech přes YouTube, Spotify apod. služby, příp. u méně dostupné hudby někdo i stahuje mp3
Tak to rád čtu. U nás již brzy odstartuje nová stanice Netro Life. Ofiko má cílovku 20 až 39 let. Když si vezmu, od kolika let jsem začal poslouchat muziku a toto rádio má za cíl kromě roztančení národa i přivést lidi k jeho poslechu, pak jednoznačně bych tu cílovku rozšířil na 8 až 70 let. Rodiče by měli ,,vysvětlit,, dětem že dobrá hudba přináší radost a povznáší ducha, poslech kvalitního rádia je pak součástí kultury člověka. Spodní věkovou hranici jsem odhadl podle sebe a horní vychází z mládí elektronické hudby. Na to, že důchodci poslouchají jenom dechovku, nebo coutry, můžeme zapomenout.
Mně je 19 a také často poslouchám rádio. Mám i spotify premium, ale to jen na občasné poslouchání. Dýl jak hodinu mně poslouchat nebaví, chybí mi tam ten ‚život‘ rádia‘. Moc se těším na Netro Life, momentálně kombinuji poslech Kissu s DAB Prahy. Jinak znám opravdu minimum vrstevníků, kteří by pravidleně poslouchali rádio, dnes už prostě jede Spotify a Youtube. Je to škoda, ale taková je doba.
RP je „průzkum“ připravený odborníky na mediální byznys, jehož prakticky jediným účelem je přesvědčit inzerenty, že koupě reklamního času v rádiu má smysl. Většina inzerentů jsou mediální laici, a přitom v celém tom divadélku jde o docela velké peníze, stovky milionů ročně. Takže je jasné, že objektivitu od toho čekat nelze. To si pište, že si s tím dali sakra práci, aby to naklonili na svou stranu. Není to přímo zfalšované, ale je to dělané s nějakým cílem a jeho naplnění je samozřejmě prioritní. Ta čísla poslechovosti považuji jen za takový vedlejší produkt, který prakticky nelze nijak interpretovat, ačkoli se reálně děje přesný opak. Kdybych si chtěl zadat reklamu do rádia, tak mě budou zajímat úplně jiné ukazatele, jako ekonomické postavení posluchačů atd.
se to na mobilu odeslalo dřív a upravu už to nevzalo, takže pokračuji….uvest nástřel i jak to vypada podle vzdělání. Beat kdysi v upoutávce prezentoval jak je pro dynamické atd. posluchače, proto tam ma i ty rubriky mesinovych sportu a celkove se snazi o vtipne upoutávky a daří se mu nejspíš i jak těm celoploškám neprofilovaným, i když počty posluchačů nejsou na vítězných pozicich. Ano tento ukazatel by podpořil profilové stanice. Tam ale bude nějaká hranice kolik musí být dobrých socioekonomických posluchačů tak, aby se vyrovnalo množství průměrných a pořád se jim vyplatí a je jistota se zabývat temi průměrnými. Z rádiové oblasti mě nejvíc vrtá hlavou a nikdo se tomu naschvál nevěnuje: Jaká je účinnost reklamy? Kdysi jsem byl na přednášce kde rozebírali televizní reklamu a zpětnou vazbu na ni ale o rádiu nic nevěděli. PS: Nepřijde mi, že by si čísla někdo vymýšlel, poslouchá snad ve skutečnosti víc lidí F1 než Impuls?
Classic Praha a Expres FM už na svých webech mají info o vysílání v DAB v Praze, Plzni i Ostravě, ale kupodivu neuvádějí pražský kanál 7A, který je z hlediska pokrytí nejdůležitější.
Na rádiu MB právě běží Stroj Casu. Jde o výběr písní na které jste možná už zapomněli. Jsou tam i písničky z bývalé hitparády Eso. Třeba před chvílí Tereza Pergnerova – Nonstop nebo DJ Lucifer – hvězdičko blýskavá , Sagvan Tofi- Dávej Ber a další .
Koukám samá lahůdka. Někdy je možná lepší zapomenout. 🙂 Ale tak proti gustu…
Někdy nejde o samotnou skladbu, která může být z dnešního i tehdejšího pohledu příšerná. Je to nosič nostalgické vzpomínky na nějakou dobu, událost, párty, dívky, alkohol a bůhvíco ještě. Hlavně proto se lidé obracejí hudebně do minulosti. Z těch tří příkladů první dva mě jako člověka už něco pamatujícího tehdy i nyní nutí srovnávat je s originály a v tomto srovnání covery pohoří. Znám je, ale nemám k nim žádnou konkrétní vzpomínku.
Sagvan Tofi patří do jiné éry před rokem 1989. Soundtrack k filmu Kamarád do deště. Tyhle vekslácké filmy s výrazným hudebním podmazem mě vždy hodně zajímaly. Proto mě baví i Dávej ber, ale samostatně bez kontextu pouštěno v rádiu to zdaleka nemá takovou sílu.
Ale připomenutí DJ Lucifera mě těší, protože s jeho velkým hitem Zlato poď na to v club mixu tu vzpomínku mám velmi konkrétní. V roce 1998 jsme v rámci školního výletu zavítali do Prahy a večer jsme zašli do tehdy slavné diskotéky Musicpark na Francouzské (dnes Retro Music Hall), která spolupracovala s Radiem Zlatá Praha. Bylo to začátkem týdne, proto podnik zel prázdnotou a mezi haldou taneční muziky mě naprosto uchvátila jediná věc, právě ten DJ Lucifer. Až dnes jsem zjistil, že byl rezidentem Musicparku.
O mnoho slabší radio edit se pak roce 1999 hrál i na Moravě, například na Rádiu Hity.
V coverech, to je jediné kde ty hlavně vyjmenovanované skladby bych zkusil, že se aspoň trochu změnili, než když to na vážno hrajou konzervativní rádia. Na DJ Lucifer – Zlato… mám malou vzpomínku, že jsem přestoupil na základní školu s rozšířenou výukou jazyků, která tehdy začínala od 3. ročníku a první co nás překvapilo, že se o velké přestávce ozvala hudba z rozhlasu a třídní nás ujistila, že je to tradice a toto jedna ze skladeb, které si dodnes pamatuji, pouštěli ji denně, ne-li celou přestávku, doufám že jsem nebyl jediný kdo do detailů nepochopil sdělení této skladby. Mimo jiné si z těchto přestávek pamatuji i Schiller mit Heppner – Dream of you; takže někdy byl výběr zajímavý i když bylo odposlechnuto, nebo u jedné skladby bylo useklé info o čase z Evropy 2. No a znova jsem na skladbu Lucifer- Zlato, pojd… kupodivu narazil až v posledním roce, zatímco skladby vzniklé ve stejném období se od té doby hrajou denně dokonce např. 2 ks od Hapky – dívám se dívám nebo Bude mi lehká zem a tak nechápu kritiky Kissu a těchto 90s díky kterým aspoň po letech konečně hrajou některé zajímavější skladby z toho období, zatímco ti kritikové neřeknou nic na Impulsy a denně přítomné Hapky, ale dobře ať si Imp jsou, ale proč brojit proti Kissu z hlediska těchto 90s i když Lucifer tam byl výjimečně ale byl.
7. května před 28 lety začalo v Olomouci vysílat Radio Haná, tehdy na frekvenci 95,6. Stanice vydržela programově i majetkově nezávislá do dnešních dnů, což je obdivuhodné.

Rádio Dálnice přesune svůj vysílač 94,2 na D1 od Devíti křížů blíže k Brnu do obce Javůrek. Výsledkem by mělo být lepší pokrytí D1 kolem exitu 178, kde signál 94,2 ani navazující 95,9 Troubsko není dvakrát kvalitní. Více zde:
https://www.oviradio.cz/radio-dalnice-frekvence/
Devět Křížů je dobry kmitocet nechapu na co ho stehovat
Původně byl pro zmíněnou lokalitu připravován dodatečný vysílač u Ostrovačic na stejné frekvenci 94,2, ale k jeho zprovoznění nedošlo. X-krát jsem tudy projížděl a vím, že Devět křížů tam nehraje dobře. Přesun původní lokalitě neublíží, protože je nedaleko Velká Bíteš 101,0.
Jestli není v plánu přesun vysílače v Jiřicích nebo Radostíne
Neměly být včera náhodou výsledky Radioprojektu za IV/2019-I/2020 ?
taky by mě zjimali, hlavně další vyvoj čro plus, jak moc mu nadale pomahají nové vysílače a dab+
jeho poslechovost doposud vždy rostla.
tak asi až 13/5 (loni bylo 15/5, myslel jsem že vždy bývá první středu únor/květen/srpen/listopad)
Já měl za to, že je bývalo 1. čtvrtek 🙂 V květnu jak je jeden den volna, tak se pak flákají a je to o týden později 🙂 Ne, taky mě to zajímalo kterým směrem ovlivní pandemie poslechovost. Narazil jsem na radia.sk měli srovnání médií jako celek před a při pandemii a rádia o něco poklesly; internet, televize o něco vzrostla a tak to bylo ve všech srovnáních. Takže se spíš ukazuje že na rádia nemá dobrý vliv tento nepravidelný režim, rádia tak asi ztrácely posluchače při svých tradičních činnostech, tzn. v zaměstnání, v autech. Doma se lidi v globále věnujou jiným médiím. Uvidíme u nás, i když nemusí být vypovídající, tak třeba na grafu na play.cz přibralo Country, ani Kiss se neměl špatně.
Tohoto tématu se týká dokument: https://www.median.eu/cs/wp-content/uploads/2020/05/20200430_MEDIAN_adMeter_koronavirus_TK_v14JF.pdf.
Aktuální zatím nezveřejněné výsledky Radioprojektu:
Impuls 1107 tis.
Radiožurnál 890 tis.
Evropa 2 789 tis.
Frekvence 1 782 tis.
Blaník total 548 tis.
Hitrádio total 438 tis.
Kiss total 398 tis.
Country radio 338 tis.
Radio Beat 310 tis.
Dvojka 272 tis.
Signál Rádio 152 tis.
Fajnradio total 140 tis.
Rockradio total 124 tis.
Radio Čas 113 tis.
RCL 102 tis.
ČRo Plus 101 tis.
Radio Krokodýl 98 tis.
ČRo Brno 92 tis.
Radio Haná 82 tis.
ČRo České Budějovice 75 tis.
ExpresFM 72 tis.
Radio 1 68 tis.
Hellax 62 tis.
Oldies Radio 52 tis.
Radio Relax 51 tis.
Radio Bonton 50 tis.
Rockzone 105,9 49 tis.
Spin Radio 47 tis.
ČRo Plzeň 46 tis.
Oldies Radio 42 tis.
ČRo Radio Wave 41 tis.
Radio Rubi 39 tis.
Radio Dechovka 32 tis.
zahraniční stanice 29 tis.
Color Music Radio 24 tis.
ČRo Ostrava 23 tis.
Radio Hey 21 tis.
Celková poslechovost rádia opět stoupla o 21 tisíc posluchačů týdně.
Pro ty, co dočetli až sem – vycucal jsem si to z prstu. Ale garantuji vám, že relevantnost těch čísel je stejná jako z opravdového Radioprojektu.
Proč by nebyla relevantnost az teda na to, ze se to posuzuje, a tak radia nuti delat program s kratkou dobou poslechu. Ci jedine snad nevysvetilne dobra cisla Blaniku v moravských okresech, do kterych nedolehne signal ani v nejmenším. Nebo jde videt jak ve statistice pracuje nahodnost, jak mezi výstupy skáčou cisla v okresech a celkove za cr nebo kraj se stanice nehne. Nebo se vystupy liší podle toho na jakou skupinu se narazi, i kdyz se snazi zahrnovat vsechny, tak nekdy se dari podobným ac radiim a v dalsim vystupu radiim pro stare. Z čehož vlastně vyplývá ze deleni podle věku je nepřesné, prebiji to idividualni vkus a jak to delat, pokud by to vubec relavantne slo, tak aby byly zastoupy rovnoměrně vsechny vkusove skupiny.
Dám příklad – před cca 10 lety bývalo běžné, že rádio na nás řvalo všude, pouštěli jsme si ho i doma atd. Dnes je to tak, že ta rádia vůbec neslyším třeba i po několik týdnů v kuse. RP se přesto celou tu dobu tváří, že trh je stabilní nebo dokonce roste.
Když takto srovnáte výstupy, tak celkový pokles čísel zase byl, shodou okolností teď bude 10. výročí, kdy rádia obecně nejvíc klesaly. Dalo by se polemizovat jak moc, ale asi se pořád lidi s rádiem setkávají sporadicky na těch pár minut, třeba v autech, veřejných místech. Hodně se snaží nahrazovat jinými médii, ale pořád je dost restaurací a autobusů, samoobsluh, kde řve Impuls.
K tomu není co dodat. Poslech rádia obecně klesá, zejména u mladších a ekonomicky aktivních lidí. Co znám lidi v okolí, tak buď občas poslouchají cíleně nějaké stanice typu Expres, R1, Color apod. a nebo si pouštějí jako kulisu hudbu ze Spotify. Případně ČRo pro informace. Neznám snad nikoho do 30 let, kdo by poslouchal stanice typu Evropa 2, Impuls apod. Spotify tohle zásadně změnilo.
Možná moc mladých lidí neposlouchá radio ale jsou vyjímky. Třeba mě je 17 let a poslouchám hlavně radio. Je to pro mě lepši než platit za Spotify. Vím dá se poslouchat s omezením zdarma ale rádia třeba takové omezení ( reklamy, omezené přeskakování skladeb/písní ) nemají . Přitom radii je tolik že si můžu vybrat co chci poslouchat a mám to přitom zdarma v ceně internetu. Proč bych měl platit něco navíc když můžu mít skoro totéž v ceně internetu bez dalšího placení . To je čistě můj názor.
Ja rad poslouchám radio, nejradeji mam hey a čro.
To mám stejně je mi 13 a radši vždy poslouchám rádio připadá mi to zajímavější.Nejradeji poslouchám Relax
Mně je 18 a rádio poslouchám každý den, velkou část dne. Poslouchání přes Spotify a podobné služby stoji peníze nebo je plné reklam a vytvářet si vlastní playlisty mě také nebaví a ani na to nemám čas. Občas si něco na YouTube sice pustím, ale rozhodně to není pravidelně.
Česká rádia se také pravidelně delší dobu moc poslouchat nedají, až na výjimky. Nejvíce poslouchám Radiožurnál, jednak kvůli informacím a navíc z velkých stanic hraje pro mě nejlépe. Doma na DAB+ rádiu pak pravidelně poslouchám ČRo Rádio DAB Praha a odpolední blok na ČRo Sever. Mimo domov pak Radiožurnál, případně Hitrádio, když RŽ vysílá něco co mě nezajímá nebo na co se musím více soustředit, na což zrovna není čas. Domácí rádio má vedle DAB+ i internet, takže příležitostně si pouštím různá zahraniční nebo čistě internetová rádia. Občas si pustím také nějaký pořád na ČRo Plus nebo Dvojce
Nicméně se nepovažuji za běžného posluchače. Třeba moji spolužáci rádio poslouchají spíše výjimečně, a to většinou Fajn nebo Evropu 2, někteří i doma, ale častý je poslech v autě, někteří sami, co již mají řidičák, jiní s rodiči (tam se pak objevuje i RŽ, Impuls, Blaník, méně něco rockového)
U spolužáků pak jednoznačně převažuje poslech přes YouTube, Spotify apod. služby, příp. u méně dostupné hudby někdo i stahuje mp3
Tak to rád čtu. U nás již brzy odstartuje nová stanice Netro Life. Ofiko má cílovku 20 až 39 let. Když si vezmu, od kolika let jsem začal poslouchat muziku a toto rádio má za cíl kromě roztančení národa i přivést lidi k jeho poslechu, pak jednoznačně bych tu cílovku rozšířil na 8 až 70 let. Rodiče by měli ,,vysvětlit,, dětem že dobrá hudba přináší radost a povznáší ducha, poslech kvalitního rádia je pak součástí kultury člověka. Spodní věkovou hranici jsem odhadl podle sebe a horní vychází z mládí elektronické hudby. Na to, že důchodci poslouchají jenom dechovku, nebo coutry, můžeme zapomenout.
Mně je 19 a také často poslouchám rádio. Mám i spotify premium, ale to jen na občasné poslouchání. Dýl jak hodinu mně poslouchat nebaví, chybí mi tam ten ‚život‘ rádia‘. Moc se těším na Netro Life, momentálně kombinuji poslech Kissu s DAB Prahy. Jinak znám opravdu minimum vrstevníků, kteří by pravidleně poslouchali rádio, dnes už prostě jede Spotify a Youtube. Je to škoda, ale taková je doba.
Proboha, to je fakt překvapení, že na webu o rádiu napíše pár lidí, že poslouchá rádio. O čem to vypovídá? O ničem.
RP je „průzkum“ připravený odborníky na mediální byznys, jehož prakticky jediným účelem je přesvědčit inzerenty, že koupě reklamního času v rádiu má smysl. Většina inzerentů jsou mediální laici, a přitom v celém tom divadélku jde o docela velké peníze, stovky milionů ročně. Takže je jasné, že objektivitu od toho čekat nelze. To si pište, že si s tím dali sakra práci, aby to naklonili na svou stranu. Není to přímo zfalšované, ale je to dělané s nějakým cílem a jeho naplnění je samozřejmě prioritní. Ta čísla poslechovosti považuji jen za takový vedlejší produkt, který prakticky nelze nijak interpretovat, ačkoli se reálně děje přesný opak. Kdybych si chtěl zadat reklamu do rádia, tak mě budou zajímat úplně jiné ukazatele, jako ekonomické postavení posluchačů atd.
Vsak nekde v tech jejich prezentacich se snazi uvest
se to na mobilu odeslalo dřív a upravu už to nevzalo, takže pokračuji….uvest nástřel i jak to vypada podle vzdělání. Beat kdysi v upoutávce prezentoval jak je pro dynamické atd. posluchače, proto tam ma i ty rubriky mesinovych sportu a celkove se snazi o vtipne upoutávky a daří se mu nejspíš i jak těm celoploškám neprofilovaným, i když počty posluchačů nejsou na vítězných pozicich. Ano tento ukazatel by podpořil profilové stanice. Tam ale bude nějaká hranice kolik musí být dobrých socioekonomických posluchačů tak, aby se vyrovnalo množství průměrných a pořád se jim vyplatí a je jistota se zabývat temi průměrnými. Z rádiové oblasti mě nejvíc vrtá hlavou a nikdo se tomu naschvál nevěnuje: Jaká je účinnost reklamy? Kdysi jsem byl na přednášce kde rozebírali televizní reklamu a zpětnou vazbu na ni ale o rádiu nic nevěděli. PS: Nepřijde mi, že by si čísla někdo vymýšlel, poslouchá snad ve skutečnosti víc lidí F1 než Impuls?
chtěl jsem napsat, že už jsou výsledky, ale ještě nejsou.
Johan a Ondra na Hitrádiích už opět od 12 h.
v berouně už probihají instalace dab+ rti 😉 to až se dozví hony, bude mít radost 🙂 a víc stabilně jdoucích CZ programů než ja 😀
Je hezké že už nemusím lovit signál z Klínovce a doufám že i rádio západ tam bude.
Fajn 90.6 od včera s rds nastavil i správně pty na Pop místo Varied a radiotext taky běží.