Šeryf: Tohle navíc, jak už zmiňuje Ivo, nebude na vrcholu, ale zřejmě na rozhledně. Budu muset mapku přepočítat ;). Koordinace a… 23:11 04.04.2025
Lohen1: Ty jo, od vlacha po bacha, ale nějaká world music ve smyslu žánru mi tam moc nepřijde. Nějaký 60s,pak 90sRnB,… 23:01 04.04.2025
PVo: od 1/7/2005, i když „do zdi“ vysílalo už i pár dnů předem, já poslouchal cca 2 dny předem páč jsem… 20:56 04.04.2025
Oviradio.cz: WorldRadio je 58. stanicí v pražském FM/DAB prostoru. Je zároveň 30. rádiem, které není dostupné na FM. Slovo „World“ se… 20:15 04.04.2025
jouda: Mapku DABu znám, reálný příjem FMka také. 🙂 A najít jedno místo, odkud se dají efektivně pokrýt okresy RK, UO,… 18:30 04.04.2025
Benny: Tak jsem si tak vzpomněl, že značka Danceradio, letos slaví 20 let, myslím že někdy v létě, je to tak?… 17:28 04.04.2025
Hitrádio City nejspíše sjednotilo už i čas vysílání zpravodajských relaci, vždy byly cca v 55, nyní stejně jako u ostatních Hitrádií jsou v celou. Sjednoceno bylo i pořadí, tedy doprava, reklama, zprávy, počasí
Myslel jsem pražské Hitrádio City 93.7 FM, když jsem byl naposled v Praze v prosinci, tak ještě měli zprávy v 55 a pořadí relace: zprávy, doprava, počasí. Dnes jsem si pustil City doma přes internet, abych si poslechl Johana s Ondrou. No myslím si, že na Fajn se hodili víc, do konceptu Hitrádií mi moc nezapadají. Hitrádio poslouchám na cestách v době, kdy je na Radiožurnálu něco, co mě nezajímá, právě proto, že tam doposud bylo výrazně méně trapných řečí moderátorů než na ostatních stanicích a zároveň hraje pro mě přijatelně (i když na Rádio DAB Praha zdaleka nemá, ale na krátkodobý poslech v pohodě). Doma pak poslouchám výhradně Český rozhlas (Radiožurnál, Rádio DAB Praha, Sever a některé pořady na Dvojce a Plusu). Poslední dobou mám pocit, že těch trapných řečí na Hitrádiu (jakémkoliv) přibývá, viz. třeba Polední neklid (duo Lehký & Rakaczsky na Hitrádiu FM nebo nová poledni show na City). A ke sjednocování, ono stejně ty regionality ve vysílání moc není, takže mě osobně společné vysílání mimo prime time nevadí. Spíš záleží, jak to vysílání bude probíhat. A zase pokud někdy v budoucnu dojde k úplnému sloučení, alespoň ušetříme předvolby v autě a nebudu muset každou chvíli přepínat ručně mezi jednotlivými okruhy (bydlím a pohybuji se totiž na hranicích pokrytí FM Plusu, FM a Dragonu + někdy jezdím ještě do Prahy)
Jinak zprávy na 16 h začali v 15:57, takže s tím dodržováním času to asi nebude moc horké (na ostatních Hitrádií taky zprávy nejsou úplně přesně, někdy začínají třeba 1-2 minuty po celé, ale že by začínali dřív, s tím jsem se u ostatních Hitrádií ještě nesetkal)
Signál rádio by se mělo přestěhovat do Prahy na Vinici začátkem března. Zdroj: top management Radio United.
Tajná spojka
10. 1. 2020 01:55
Hitrádia od února budou mít centrální odpolední show s Johanem a Ondrou, kteří teď vysílají na pražském Hitrádiu City 93,7 FM. Playlist je od ledna všude stejný, stačí si proklikat weby rádií ve stejný čas. Media Bohemia šetří peníze a šetřit bude. Hlavně kvůli odchodu rádií skupiny Active z RadioHouse. Vyhazují lidi, šetří a centralizace všech regionálních Hitrádií do jednoho velkého HITRÁDIA je jenom otázka času. Smutný příběh.
Ten proces racionalizace Hitrádií začal mnohem dříve než oznámila společnost Radio Active odchod z mediálního zastupitelství Rádio House. Troufnu si tvrdit, že se na optimalizaci pracuje již několik let. Pokud znáte někdo z vás projekt Rádio NRW v Severním Porýní – Westfálsku (rámcový program pro samostatně se tvářící lokální rádia v zemi) , tak mi přijde, že Hitrádia jdou velmi podobnou cestou. Domnívám se, že u Hitrádií bude stále v prime time zachován lokální obsah. Odhaduji, že lokální zůstanou sloty všední den v časech 6 až 9 a 15 až 18 a regionální zpravodajství s dopravou.
pracuje několik let? několik let mohou mít leda nějaké úvahy ale jinak proces realizace je maximálně na několik měsíců, respektivě podle délky času jak si změny naplánují (pokud uvažují nějaký čas na vyhodnocení dopadu nějaké úrovně změn)
Jinak řekl bych že 9-12 a 12-15 je víc primetime než čas 15-18
Podíváte-li se i do Británie, Německa, tak odpolední Drive-time (15–19) je mnohem důležitější než zbytek dne (mimo 6–9), i podle jmen, která v tomto čase vysílají. Odvíjí se podle toho, kdy jedou lidi autem… (ráno a odpoledne/podvečer), logicky pak nejvíce vydělají rádia na reklamách.
Naopak okolo oběda není u rádia tolik lidí, proto řada rádií má přes poledne třeba bez reklam, méně moderací. Onair jsou velmi specifičtí posluchači.
No nevím. Obecně poslech v autě dělá v ČR 13% (podle Radioprojektu). I když chápu že u některých lidí je to jediná doba kdy to rádio skutečně slyší (znám takové lidi taky). Přesto si myslím že je nesmysl programovat něco podle menšiny. BTW: z Británie a Německa (Bavorska) by si raději broadcasteři měli brát příklad v ochotě vysílat v DAB+.
Ještě doplňuji že je docela paradox když třeba Rádio Dálnice primárně pro řidiče vysílá přes DVB-T
Když už je tu zmínka o Dálnici, její playlist v poslední době obsahuje i eurodance hity 90. let. Dosud tam moc taneční elektroniky nebylo a zvuk byl spíše poklidnější, popově kytarový.
Stále hrají převážně klasické popové hity včetně českých a slovenských (Lounová, Pet Shop Boys, Tofi, Orbison, Vondráčková, Europe, Farna, Limahl, Divokej Bill), taneční songy jsou jen doplňkem a rozšířením záběru.
Do běžného a ohraného mainstreamu občas zasadí něco z mého pohledu zajímavějšího, např. Black Box – Fantasy, což je soulová klasika od italského eurodance/house projektu.
Ty kroky a změny neprobíhají poslední týdny ani měsíce. Když se podíváme na roky propojování jednotlivých hitrádií do větších celků, připojení Rádia City k síti, úpravy licenčních podmínek jednotlivých stanic, testování jednotných prvků typu společná hitparáda, pořízení nového sídla… To jsou všechno postupné kroky, které připravovali půdu pro současnou etapu změn.
Ze zahraničních studií je patrné, že:
– V čase 9 až 12 je obvykle poslechovost nižší než ráno a odpoledne.
Poznáme to v éteru podle:
– bloků bez moderace
– hodin bez reklam
-toho, že se nekonají dopoledne soutěže o ty nejhodnotnější ceny,
– vysoký jackpot v posluchačské hře padne zpravidla ráno nebo odpoledne (nikdy mezi 11 a 14).
– Obvykle není dopolední program masově promován formou outdoorové kampaně.
-Největší hvězdy rádia se nenasazují na poledne kdy jde mnoho lidí na oběd, ani dopoledne kdy posluchači průběžně odchází na pracovní porady. Nýbrž do 9 a pak od 15té,nejdříve od 14 té.
U rádií s mladší cílovou skupinou zahrnující i studenty je ten rozdíl ještě výraznější. U starší cílové skupiny nebo u formátů mířících např. na ženy v domácnosti (v zahraničí takové jsou) je relativně důležitý čas 9 až 11, kdy bývají zařazeny talk a lifestylové bloky (host, bulvár, diety, zdraví, móda, jídlo, wellnes…) a k tomu je i zaměřen obsah reklamních bloků a soutěží reklamních partnerů. Což není případ Hitrádií.
„To jsou všechno postupné kroky, které připravovali půdu pro současnou etapu změn“ to je přece jen dohad, zpětně některé věci třeba vypadají jakoby tak měly být od začátku, ale nemuselo to být tak. V době založení sítě Hitrádia nemuseli mit stanovené že v roce 2020 budou realizovat třeba polovinu moderace z jednoho studia.
Opakuji že jakákoliv změna se musí uvažovat až od příslušného manažerského rozhodnutí a ne od nějakých neurčitých úvah jak by to mohlo pokračovat a pak všechno jde velmi rychle mimo dejme tomu kontrolních dob dopadů kdy se zdánlivě nic neděje.
Ohledně pracovních porad mám zkušenost že s minulým šéfem jsme měli pravidelné porady oddělení na týdenní bázi v úterý v 15:00 a navazovala na pravidelnou pondělní poradu managementu taky v 15:00. Ale samozřejmě to je jenom jedna konkrétní zkušenost.
Píšu to ne proto že bych že chtěl hádat, ale proto že sice dodržování pravidel je důležité ale důležitější je si pořádně rozmyslet zda to pravidlo opravdu tak přesně platí a zahrnuje všechny důležité aspekty a zda to nejde jinak. Opravdu si nemyslím že by 13% podíl v autě na poslechovosti rádia bylo tak důležité aby byl vyšší důraz na čas 15-18 než třeba na čas 9-11
PVo, popisuje ze své zkušenosti manažerské řízení změn, které připomíná svou rychlostí změny, kterými prošel svým sjednocením Kiss. Je to přístup, který může přinést velmi rychle úspěch. Je zde současně i riziko velké obměny ztráty posluchačů/ protesty bývalích (odejitých) a současných zaměstnanců, riziko poškození značky. Výhodou může být šance na rychlé dosažení konečného stavu. Je to riskantnější, ale potenciálně ekonomicky výhodnější styl řízení změn. U Media Bohemia pozoruji oproti Radio United odlišný, mě bližší, způsob řízení změn a transformace. Jejich přístup má znaky víceletého plánu postupných kroků. Některé dílčí kroky jsou vidět na venek, jiné jsou striktně vnitřní. Výhodou je, že i když je cesta ke konečnému stavu dražší je zde lepší prostor pro stabilizaci jednotlivých kroků, lépe se dají urovnat emoce zaměstnanců a v tomto případě i posluchačů (zákazníků). Nevidím přesně dovnitř Média Bohemia, ale již několik let vidím z jejich strany přístup postupného řízení změn, který je v mnohém podobný, tomu jež rád v práci používám sám. Často se v takovém případě časový plán jednotlivých kroků upravuje podle toho jak dobře se povedou udělat předchozí kroky. Jsem přesvědčen, že spousta změn v Média Bohemia se týkala (a týká) změn způsobů práce, které veřejnost ani neměla (nemá) šanci postřehnout. Nemusí to být tak jak to píši. Jen, že je v těch krocích vidět jednotný manažerský rukopis a „škola“ (Kiss a spol. mají zase jiný) již hodně dlouho. A neustále se to potvrzuje.
Teď na Hitrádiu city Brno nastala zajímavá situace. Do právě hraného songu začal hrát jiný, který už končil a ozvala se znělka pražského Hitrádia City (ve znělce 93,7 fm). Chvíli se překrývaly dva různé songy, po pár minutách už se to dalo do pořádku.
Jue
9. 1. 2020 22:24
Díky za info
Jarda
9. 1. 2020 20:09
RTI 7A Javorník a 5A Karlovy Vary již vysílají. RTI má lepší kvalitu zvuku, tolik novinek v dab+ 😉 RTI má nyní pokryta krajská města, ČB, KV, Pzen a hlavní město Praha 😉
Rádio DAB Plus Top 40 má v muxu Teleko zvýšený bitrate 88 kbps.
😮 takze se uz da v teleku něco poslouchat. 80 by mělo být minmum.
To je jen docasne.
Hitrádio City nejspíše sjednotilo už i čas vysílání zpravodajských relaci, vždy byly cca v 55, nyní stejně jako u ostatních Hitrádií jsou v celou. Sjednoceno bylo i pořadí, tedy doprava, reklama, zprávy, počasí
To už je déle. Alespoň v brněnském, které poslouchám po konci regionálních Kissů a vždy to tam tak bylo.
Myslel jsem pražské Hitrádio City 93.7 FM, když jsem byl naposled v Praze v prosinci, tak ještě měli zprávy v 55 a pořadí relace: zprávy, doprava, počasí. Dnes jsem si pustil City doma přes internet, abych si poslechl Johana s Ondrou. No myslím si, že na Fajn se hodili víc, do konceptu Hitrádií mi moc nezapadají. Hitrádio poslouchám na cestách v době, kdy je na Radiožurnálu něco, co mě nezajímá, právě proto, že tam doposud bylo výrazně méně trapných řečí moderátorů než na ostatních stanicích a zároveň hraje pro mě přijatelně (i když na Rádio DAB Praha zdaleka nemá, ale na krátkodobý poslech v pohodě). Doma pak poslouchám výhradně Český rozhlas (Radiožurnál, Rádio DAB Praha, Sever a některé pořady na Dvojce a Plusu). Poslední dobou mám pocit, že těch trapných řečí na Hitrádiu (jakémkoliv) přibývá, viz. třeba Polední neklid (duo Lehký & Rakaczsky na Hitrádiu FM nebo nová poledni show na City). A ke sjednocování, ono stejně ty regionality ve vysílání moc není, takže mě osobně společné vysílání mimo prime time nevadí. Spíš záleží, jak to vysílání bude probíhat. A zase pokud někdy v budoucnu dojde k úplnému sloučení, alespoň ušetříme předvolby v autě a nebudu muset každou chvíli přepínat ručně mezi jednotlivými okruhy (bydlím a pohybuji se totiž na hranicích pokrytí FM Plusu, FM a Dragonu + někdy jezdím ještě do Prahy)
Jinak zprávy na 16 h začali v 15:57, takže s tím dodržováním času to asi nebude moc horké (na ostatních Hitrádií taky zprávy nejsou úplně přesně, někdy začínají třeba 1-2 minuty po celé, ale že by začínali dřív, s tím jsem se u ostatních Hitrádií ještě nesetkal)
Nikdy jsem nechápal, proč City, ač patřící mezi Hitrádia, si jede spoustu věcí odlišně po svém
Evropu 2 po dlouhých letech opouští Libor Bouček…
Odkdy? Se tam přitom vrátil tak před rokem sotva.
Signál radio by už mělo být jako poslední přestěhovane, na svém webu už uvádí novou adresu jako sídlo. Může někdo potvrdit? 😉
Ještě se stále vysílá z MB.
Aha, že na webu uvádějí již novou adresu. :O
Pražská adresa, je na webu už delší dobu, cca 2 až 3 roky. Jedná se o hlavní adresu Media Clubu a vlastníka licence,nikoliv sídla rádia.
ona je uvedená totiž i jako „recepce rádia“ krom ní je tam uvedená ještě nějaká brněnská adresa, oni mají 2 sídla?
Ano, v Brně taky mají studio, kde dělají snad jen regionální příspěvky a reklamy.
Pražská adresa tam byla již dříve. Stačí se podívat do webového archivu.
Stačí sledovat kameru v mladoboleslavském studiu: http://www.signalradio.cz/pohled-do-studia/.
Signál rádio by se mělo přestěhovat do Prahy na Vinici začátkem března. Zdroj: top management Radio United.
Hitrádia od února budou mít centrální odpolední show s Johanem a Ondrou, kteří teď vysílají na pražském Hitrádiu City 93,7 FM. Playlist je od ledna všude stejný, stačí si proklikat weby rádií ve stejný čas. Media Bohemia šetří peníze a šetřit bude. Hlavně kvůli odchodu rádií skupiny Active z RadioHouse. Vyhazují lidi, šetří a centralizace všech regionálních Hitrádií do jednoho velkého HITRÁDIA je jenom otázka času. Smutný příběh.
Ten proces racionalizace Hitrádií začal mnohem dříve než oznámila společnost Radio Active odchod z mediálního zastupitelství Rádio House. Troufnu si tvrdit, že se na optimalizaci pracuje již několik let. Pokud znáte někdo z vás projekt Rádio NRW v Severním Porýní – Westfálsku (rámcový program pro samostatně se tvářící lokální rádia v zemi) , tak mi přijde, že Hitrádia jdou velmi podobnou cestou. Domnívám se, že u Hitrádií bude stále v prime time zachován lokální obsah. Odhaduji, že lokální zůstanou sloty všední den v časech 6 až 9 a 15 až 18 a regionální zpravodajství s dopravou.
pracuje několik let? několik let mohou mít leda nějaké úvahy ale jinak proces realizace je maximálně na několik měsíců, respektivě podle délky času jak si změny naplánují (pokud uvažují nějaký čas na vyhodnocení dopadu nějaké úrovně změn)
Jinak řekl bych že 9-12 a 12-15 je víc primetime než čas 15-18
Podíváte-li se i do Británie, Německa, tak odpolední Drive-time (15–19) je mnohem důležitější než zbytek dne (mimo 6–9), i podle jmen, která v tomto čase vysílají. Odvíjí se podle toho, kdy jedou lidi autem… (ráno a odpoledne/podvečer), logicky pak nejvíce vydělají rádia na reklamách.
Naopak okolo oběda není u rádia tolik lidí, proto řada rádií má přes poledne třeba bez reklam, méně moderací. Onair jsou velmi specifičtí posluchači.
No nevím. Obecně poslech v autě dělá v ČR 13% (podle Radioprojektu). I když chápu že u některých lidí je to jediná doba kdy to rádio skutečně slyší (znám takové lidi taky). Přesto si myslím že je nesmysl programovat něco podle menšiny. BTW: z Británie a Německa (Bavorska) by si raději broadcasteři měli brát příklad v ochotě vysílat v DAB+.
Ještě doplňuji že je docela paradox když třeba Rádio Dálnice primárně pro řidiče vysílá přes DVB-T
lépe formuluji: ..Rádio Dálnice, primárně určené pro řidiče, vysílá i přes DVB-T. i když chápu že je to proto, že to má majitel „zadarmo“
Když už je tu zmínka o Dálnici, její playlist v poslední době obsahuje i eurodance hity 90. let. Dosud tam moc taneční elektroniky nebylo a zvuk byl spíše poklidnější, popově kytarový.
a mezi těmi hity eurodancu hrajou jaké songy? stále např. české starší hity, které hraje třeba Blaník, nebo se také v tomhle změnili a zlepšili? 🙂
Stále hrají převážně klasické popové hity včetně českých a slovenských (Lounová, Pet Shop Boys, Tofi, Orbison, Vondráčková, Europe, Farna, Limahl, Divokej Bill), taneční songy jsou jen doplňkem a rozšířením záběru.
Do běžného a ohraného mainstreamu občas zasadí něco z mého pohledu zajímavějšího, např. Black Box – Fantasy, což je soulová klasika od italského eurodance/house projektu.
Ty kroky a změny neprobíhají poslední týdny ani měsíce. Když se podíváme na roky propojování jednotlivých hitrádií do větších celků, připojení Rádia City k síti, úpravy licenčních podmínek jednotlivých stanic, testování jednotných prvků typu společná hitparáda, pořízení nového sídla… To jsou všechno postupné kroky, které připravovali půdu pro současnou etapu změn.
Ze zahraničních studií je patrné, že:
– V čase 9 až 12 je obvykle poslechovost nižší než ráno a odpoledne.
Poznáme to v éteru podle:
– bloků bez moderace
– hodin bez reklam
-toho, že se nekonají dopoledne soutěže o ty nejhodnotnější ceny,
– vysoký jackpot v posluchačské hře padne zpravidla ráno nebo odpoledne (nikdy mezi 11 a 14).
– Obvykle není dopolední program masově promován formou outdoorové kampaně.
-Největší hvězdy rádia se nenasazují na poledne kdy jde mnoho lidí na oběd, ani dopoledne kdy posluchači průběžně odchází na pracovní porady. Nýbrž do 9 a pak od 15té,nejdříve od 14 té.
U rádií s mladší cílovou skupinou zahrnující i studenty je ten rozdíl ještě výraznější. U starší cílové skupiny nebo u formátů mířících např. na ženy v domácnosti (v zahraničí takové jsou) je relativně důležitý čas 9 až 11, kdy bývají zařazeny talk a lifestylové bloky (host, bulvár, diety, zdraví, móda, jídlo, wellnes…) a k tomu je i zaměřen obsah reklamních bloků a soutěží reklamních partnerů. Což není případ Hitrádií.
„To jsou všechno postupné kroky, které připravovali půdu pro současnou etapu změn“ to je přece jen dohad, zpětně některé věci třeba vypadají jakoby tak měly být od začátku, ale nemuselo to být tak. V době založení sítě Hitrádia nemuseli mit stanovené že v roce 2020 budou realizovat třeba polovinu moderace z jednoho studia.
Opakuji že jakákoliv změna se musí uvažovat až od příslušného manažerského rozhodnutí a ne od nějakých neurčitých úvah jak by to mohlo pokračovat a pak všechno jde velmi rychle mimo dejme tomu kontrolních dob dopadů kdy se zdánlivě nic neděje.
Ohledně pracovních porad mám zkušenost že s minulým šéfem jsme měli pravidelné porady oddělení na týdenní bázi v úterý v 15:00 a navazovala na pravidelnou pondělní poradu managementu taky v 15:00. Ale samozřejmě to je jenom jedna konkrétní zkušenost.
Píšu to ne proto že bych že chtěl hádat, ale proto že sice dodržování pravidel je důležité ale důležitější je si pořádně rozmyslet zda to pravidlo opravdu tak přesně platí a zahrnuje všechny důležité aspekty a zda to nejde jinak. Opravdu si nemyslím že by 13% podíl v autě na poslechovosti rádia bylo tak důležité aby byl vyšší důraz na čas 15-18 než třeba na čas 9-11
PVo, popisuje ze své zkušenosti manažerské řízení změn, které připomíná svou rychlostí změny, kterými prošel svým sjednocením Kiss. Je to přístup, který může přinést velmi rychle úspěch. Je zde současně i riziko velké obměny ztráty posluchačů/ protesty bývalích (odejitých) a současných zaměstnanců, riziko poškození značky. Výhodou může být šance na rychlé dosažení konečného stavu. Je to riskantnější, ale potenciálně ekonomicky výhodnější styl řízení změn. U Media Bohemia pozoruji oproti Radio United odlišný, mě bližší, způsob řízení změn a transformace. Jejich přístup má znaky víceletého plánu postupných kroků. Některé dílčí kroky jsou vidět na venek, jiné jsou striktně vnitřní. Výhodou je, že i když je cesta ke konečnému stavu dražší je zde lepší prostor pro stabilizaci jednotlivých kroků, lépe se dají urovnat emoce zaměstnanců a v tomto případě i posluchačů (zákazníků). Nevidím přesně dovnitř Média Bohemia, ale již několik let vidím z jejich strany přístup postupného řízení změn, který je v mnohém podobný, tomu jež rád v práci používám sám. Často se v takovém případě časový plán jednotlivých kroků upravuje podle toho jak dobře se povedou udělat předchozí kroky. Jsem přesvědčen, že spousta změn v Média Bohemia se týkala (a týká) změn způsobů práce, které veřejnost ani neměla (nemá) šanci postřehnout. Nemusí to být tak jak to píši. Jen, že je v těch krocích vidět jednotný manažerský rukopis a „škola“ (Kiss a spol. mají zase jiný) již hodně dlouho. A neustále se to potvrzuje.
Jel jsem autem po Praze a postupně ladil 7 různých Hitrádií, playlist stejný.
Teď na Hitrádiu city Brno nastala zajímavá situace. Do právě hraného songu začal hrát jiný, který už končil a ozvala se znělka pražského Hitrádia City (ve znělce 93,7 fm). Chvíli se překrývaly dva různé songy, po pár minutách už se to dalo do pořádku.
Díky za info
RTI 7A Javorník a 5A Karlovy Vary již vysílají. RTI má lepší kvalitu zvuku, tolik novinek v dab+ 😉 RTI má nyní pokryta krajská města, ČB, KV, Pzen a hlavní město Praha 😉
Ješte Beroun a Toužim a snad to bude brzy.
určitě jo 😉 ale nejduležitější koty jsou on air 😉 hlavne brzy take zvednou výkon v praze.
Beroun je hodně důležitá kóta pokrývá d5 od zličín a až za Rokycany a třebouňský v. Je potřeba pro spojení Sylvánu a Bohatic.