Dlouhých devět let bylo možné nalézt alternativně popovou stanici Expresradio v sídle vydavatelství MAFRA na pražském Smíchově. Do března 2011 fungovalo studio za výlohou na rohu Radlické a Karla Engliše a umožňovalo tak kolemjdoucím a kolemjedoucím pohled na to, jak se dělá rádio. Poté Expres zmizel v útrobách komplexu.
Spolu se změnou majitele po čase došlo ke stěhování do nové kancelářské budovy Amazon Court na Rohanském nábřeží v Karlíně. Příjemnou novinkou je znovuzavedení proskleného studia. Otevřeno bylo včera. Na novou karlínskou adresu se logicky přemisťuje také sesterský Classic FM. Pro tuto stanici je to svým způsobem návrat, protože ještě jako Radio Kobra sídlila v Sokolovské.
Přesun na nové působiště je doprovázen výpadky RDS na 90,3 i 98,7 MHz. Obě rádia patřící k tomu nejzajímavějšímu v českém privátním éteru v brzké době čeká revitalizace v podobě přejmenování na Expres FM a Classic Praha. Tuto změnu již odsouhlasila RRTV.
U Classicu zúžení playlistu z 11.000 skladeb na 3.000 je opravdu fail, vypusteni jazzu s swingu jakbysmet, pod novým vedením tedy krok zpet.
Za cas udelaji zmeny i u Expressu, tez to budou obhajovat priblizenim k posluchaci a budou hrat sjejny ohrany humus jako všude jinde..
Na webu mediar.cz je konečná podoba nových log Express FM a Classic Praha. I informace o programových změnách.
Částečně. Další věcí je, že nový majitel bude chtít obě nakoupená rádia marketingově a formátově dolaďovat.
Proč se vlastně Expres přejmenovává z Expresradia na Expres FM? Souvisí to nějak s jeho přestupem z Mafry do rukou jinýho vlastníka (ve smyslu, že Mafra vlastní ochrannou známku „Expresradio“ a pro novýho vlastníka by byl její odkup zbytečně drahou investicí)?
Viděl bych v tom spíše marketingové důvody. Ochranné známky totiž ve firmě MAFRA nezůstaly, byly psané na společnosti, které převzal Petr Stuchlík. Mimochodem název „Expres“ u Babiše figuruje dále v podobě televize Óčko Expres.