Rozhlas v Česku má sto let a v některých případech i více než po třetinu z této doby je posluchačkám a posluchačům předkládán poměrně úzký hudební sortiment, jehož vzorky si jednou za čas dovolím předložit. S odstupem času je pak dobře vidět, jak (málo) se základní mainstreamová knihovna proměňuje a posouvá. Mezi megaojetiny se přirozeným vývojem dostávají už i tituly vyšlé po roce 2000 až někam k ročníkům blízkým hodnotě 2010. Pro stárnoucí publikum se důvěrnou klasikou stává například Kate Perry a Natalie Imbruglia je již vyloženě položkou oldies but goldies, ale silně ojetou. Několikaleté odstavení z éteru by mnohým skladbám jen prospělo a člověk by poté snad opět dokázal ocenit původní kvality nahrávek.
Adele – Someone like You (2011)
Alannah Myles – Black Velvet (1989)
Alphaville – Forever Young (1984)
Bill Medley & Jennifer Warnes – (I’ve Had) The Time of My Life (1987)
Billy Joel – The River of Dreams (1993)
Bruce Springsteen – Born in the U.S.A. (1984)
Bruno Mars – Marry You (2010)
Haddaway – What Is Love (1993)
HIM – Join Me in Death (1999)
Jermaine Jackson & Pia Zadora – When the Rain Begins to Fall (1984)
Katy Perry – Hot n Cold (2008)
Kurt Nilsen – She’s So High (2003)
The Last Goodnight – Pictures of You (2007)
Michael Sembello – Maniac (1983)
Mike and the Mechanics – Over My Shoulder (1995)
Natalie Imbruglia – Torn (1997)
Peter Gabriel – Solsbury Hill (1977)
Seal – Kiss From a Rose (1994)
Sunrise Avenue – Hollywood Hills (2011)
The Cure – Friday I’m in Love (1992)
Toto – Africa (1982)
U2 – With or Without You (1987)
Na našem webu již vyšlo v minulých letech:
22 silně ojetých hitů v českém éteru I.
22 silně ojetých hitů v českém éteru II. aneb Československá směs
Dalších 22 silně ojetých hitů v českém éteru aneb Devadesátky po devadesáté deváté
22 silně ojetých hitů v českém éteru: Epizoda 04
22 silně ojetých hitů v českém éteru – díl pátý
Jakkoli léta sdilim, na základě jakých kritérií je seznam vybírán? HIM – Join me in death mám jako vzácnost v playlistu. Vzpomínám jak se hrala na E2 , taky už vzácně před 20 lety, která mela kritérium povedenych věcí, mezi které JOIN me patřil, bylo pěkné tehdy sledovat co prošlo na e2 jako dobré, ve srovnání s ostatním mainstreamem, tehdy tam prošly veci tanecni i trance – kai tracid, gigi d agostino, sylver atd. V ramci toho jak se hraje dnes, da se rict že e2 se snaží o nějaké kritéria povedenych věcí v poslední době.
Z ojetych věcí stále vycházím ze seznamu https://www.radiotv.cz/p_radio/r_program/volume-doprava-%E2%80%93-jak-nam-hraji-nase-ceske-celoplosky/ + dnešní koncert. Stale říkám proč se nedá hrát tak aby posluchač řekl to neznám, ale je to dobré? Než vražedná kombinace – musí znát vsechno + co potřebuje hudebni průmysl prosadit. Kdyz to nedokáží mainstreamove stanice rozhlasu, tak co rozkrocena vltava, která zamrzla před 50 lety, žije s tím jako by nebyly stanice pro různé žánry.
Wave by mohl hrat jako FM 4 nebo dřívější Expres FM – proc ten se zas teď přiklání k rotaci mainstreamu, kde se podela synergie s tv ocko expres?
v rámCi regionů O co zajímavější playlist je na čro brno a zlín
Nestihl jsem koncert čro. Zazněly krom ojetin i nějaké zajímavé informace? Hralo se treba „jednou za sto let je můj podmořský svet jako krasohled“ nebo „woooo ooo co o nás budou psát za sto let…. …tančit na stole „
Kritérium je poměrně jednoduché – jde o kousky často a dlouhodobě zachytávané na hlavních stanicích a objevující se ve zveřejňovaných playlistech. HIM zrovna včera na Radiožurnálu a Kroměříži, v úterý na Rock Radiu, v neděli na Hitrádiu.