Pro Prahu a nejbližší okolí je přiděleno celkem 30 frekvencí v pásmu FM (VKV).
Jediným nespuštěným kmitočtem je 104,2 MHz Radia Dálnice v lokalitě Průhonice (licence je platná již více než rok).
Ne jeden, ale hned dva vysílače na území Prahy využívají Dance radio a Fajn Radio.
Nejstarší komerční FM frekvencí je 88,2 MHz stanice Evropa 2 (od března 1990), naopak nejnovější je 107,9 MHz Radia Dálnice spuštěná teprve koncem února 2014.
Vysílá se z 16 různých lokalit, nejčastěji ze žižkovské věže (6 rádií), severovýchodního osvětlovacího stožáru stadionu Evžena Rošického na Strahově (4) a Petřínské rozhledny (3).
Nejsilnějším a zároveň nejvýše umístěným vysílačem je Cukrák 100,7 MHz Českého rozhlasu Region, nejslabšími a nejníže položenými jsou teplárna Michle 94,1 MHz Fajn Radia a ČMI Chodov 107,9 MHz Radia Dálnice.
Jediným vysílačem s horizontální polarizací je Žižkov, mixovou polarizaci mají pouze Petřín a Zelený pruh.
7 rádií má frekvenci končící číslicí 7, ani jedna frekvence nemá za desetinnou čárkou číslo 4.
Z celkového počtu 27 FM rádií je jich nejvíce provozováno skupinou Radio United (6 stanic), Lagardère (5) a Českým rozhlasem (5).
Nejposlouchanějším pražským rádiem je Český rozhlas Radiožurnál, nejméně poslouchaný je Český rozhlas Region (proti Radiožurnálu má 60x méně posluchačů týdně).
P.Fleischmanna znám, má uvažování především byznysmena, nikoliv hudebního nebo technického znalce, jde mu o maximální využití a ziskovost všech projektů, hájí logicky zájmy své a společnosti Lagardere, cokoliv je pro něj nevýhodné, neakceptuje a potlačuje, byť by se jednalo o technický pokrok (negativní postoj k DAB, prosazování FM analogu) nebo hudební kvalita (důraz na masovost a poslechovost).
No právě v tom je ten problém… Snaží se všechna rádia Lagardere přispůsobit tomu, aby měla větší poslechovost. Na druhou stranu, třeba u Bontonu mu to poněkud nevyšlo. Uvidíme, jak dlouho ještě ten současný hrůzný formát Bontonu vydrží.